Solorz: Polsat 24 mógłby ruszyć nawet dziś

Polsat 24, kanał informacyjno-publicystyczny słonecznej telewizji jest już praktycznie gotowy do startu. Nad nową stacją pracuje część ekipy TV Biznes. Polsat czeka teraz na udzielnie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (wniosek w tej sprawie już został złożony).

– Polsat 24 jest osobnym projektem informacyjno-publicystycznym, który mógłby ruszyć nawet dziś. Choć obecnie pracuje nad nim część zespołu TV Biznes, są to dwa osobne projekty – powiedział Zygmunt Solorz-Ĺťak, właściciel TV Polsat w rozmowie z Gazetą Prawną. Solorz zapowiedział, że nowy kanał informacyjny ma osiągnąć rentowność w ciągu trzech, czterech lat. Natomiast TV Biznes będzie na to potrzebowała maksymalnie trzech.

Właściciel słonecznej telewizji nie chce ujawniać, ile dokładnie zainwestuje w Polsat 24. W rozmowie z Gazetą Prawną przyznał jednak, że jest to kwota co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych. Solorz przyznaje, że Polsat 24 to o wiele trudniejszy i kosztowniejszy kanał niż TV Biznes. Część sprzętu dla nowej stacji informacyjno-publicystycznej zakupiono już jakiś czas temu. – Z tym kanałem wiązało się też przeniesienie produkcji Wydarzeń z Polsatu do TV Biznes – dodaje Zygmunt Solorz-Ĺťak.

Ĺšródło: Gazeta Prawna

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: