Wkrótce nowe kanały Polsatu

Słoneczna telewizja przygotowuje się do uruchomienia trzech nowych stacji tematycznych. -Pracujemy bardzo intensywnie nad kanałem informacyjnym, nad kanałem młodzieżowym, nad kanałem muzycznym – powiedział w Biznes Wydarzeniach Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Polsatu.

Słowa te padły w felietonie dotyczącym XXXI Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Polsat zdobył tam Złotą PIKE w kategorii nadawca. Nagrodę odebrał wspomniany Mirosław Błaszczyk. Po oficjalnej gali Błaszczyk udzielił wywiadu reporterowi TV Biznes i wtedy właśnie wspomniał o planowanych kanałach.


Prezes Zarządu Polsatu z statuetką.


Nagroda dla Polsatu.

Przypomnijmy, że pod koniec września Zygmunt Solorz-Ĺťak, właściciel Polsatu zapowiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej, że w przyszłym roku zostanie uruchomionych kilka nowych stacji tematycznych, które będą tworzone we współpracy z polskimi i zagranicznymi firmami. Solorz nie zdradził wtedy jaki profil będą mieć te kanały.

Obecnie do Grupy Polsat należy sześć stacji telewizyjnych: Polsat, Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Zdrowie i Uroda i TV Biznes. Ze słoneczną telewizją związane są też: Czwórka/TV 4 (jej koncesja należy do Polskich Mediów, w których 90% udziałów mają firmy powiązane z Polsatem) i Superstacja (50% udziałów w kanale ma Ster, spółka kojarzona z Polsatem). 2 grudnia br. wystartuje Polsat Sport HD (od 12 paĹşdziernika trwa jego emisja testowa), a wkrótce także Polsat HD. Natomiast w styczniu 2007 roku oficjalnie ruszy Play TV, stacja erotyczno-rozrywkowa słonecznej telewizji (jej testowy przekaz prowadzony jest już od maja).


Polsat nadawcą roku.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: