Polsat Sport HD testuje

Od piątku nadawany jest testowy przekaz Polsatu Sport HD. Trzeci kanał sportowy Polsatu wystartuje oficjalnie po otrzymaniu koncesji od KRRiT. Pierwszą transmisją w historii stacji był mecz Polskiej Ligi Siatkówki: Asseco Resovia SSA Rzeszów – J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Nadano go 12 paĹşdziernika o 18.00.

Obecnie kanał mogą oglądać tylko wybrani pracownicy Polsatu oraz niektórzy klienci Cyfrowego Polsatu. Test znaleĹşć można na transponderze 78 satelity Hot Bird 8 (13°E). Oprócz Polsatu Sport HD nadawane są jeszcze trzy inne przekazy w wysokiej rozdzielczości.

Parametry:
Hot Bird 8 (13.0°E)
tp. 78 (12.265V SR=27500 FEC=3/4, DVB-S, MPEG-4)
Kodowanie: Nagravison 3

Polsat Sport HD prezentować będzie wybrane pozycje programowe z oferty Polsatu Sport, które produkowane są w wysokiej rozdzielczości. Po otrzymaniu koncesji stacja pojawi się w ofercie Cyfrowego Polsatu (wkrótce do sprzedaży trafią dekodery Samsung DSB-H370G, które będą służyć do odbioru stacji w HD) oraz w wybranych sieciach kablowych.

Przypomnijmy, że Polsat jako pierwszy kanał w Polsce zakupił wozy transmisyjne pracujące w technologii HD (na początku br.). Pierwszy wóz firmy Sony dostarczono w czerwcu, a drugi w paĹşdzierniku tego roku. Trzeci dotrze do Polsatu w styczniu 2008 r. Słoneczna telewizja stała się więc liderem w technologii HD w Europie Środkowo-Wschodniej. Wozy HD używane są przede wszystkim do realizacji transmisji sportowych, a także przedsięwzięć rozrywkowych i koncertów plenerowych. W HD już produkowane są: Tylko miłość, Ekipa, I kto tu rządzi?. Sopot TOPtrendy Festiwal 2008 także zostanie zrealizowany w wysokiej rozdzielczości.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: