Ekstraliga znika z Polsatu

Od przyszłego sezonu Polsat Sport nie będzie pokazywał Speedway Ekstraligi. W latach 2008-2009 mecze zespołów z najwyższej w Polsce klasy rozgrywek żużlowych będą gościły na antenie TVP Sport i w ośrodkach regionalnych TVP3 (wkrótce TVP Info). Warto dodać, że w ofercie Cyfrowego Polsatu nie ma wyżej wymienionych kanałów.

Od kwietnia 2008 r. mecze Ekstraligi będą mogli oglądać widzowie TVP Sport, a ostanie cztery mecze sezonu zostaną pokazane w TVP Info. Na antenie Trójki (TVP Info) pojawi się także cotygodniowy magazyn żużlowy. Transmisje zobaczyć będzie można również w Internecie na itvp.pl

Przypomnijmy, że do końca sezonu prawa do pokazywania tych rozgrywek ma Polsat, który w 2005 roku podpisał umowę z Polskim Związkiem Motorowym na transmisje ze spotkań Ekstraligi na trzy sezony. Obecnie meczami Speedway Ekstraligi zarządza inny podmiot – Ekstraliga Ĺťużlowa sp. z o.o. W kwietniu br. władze tej spółki doszły do wniosku, że dotychczasowa umowa straciła ważność. Już wtedy spekulowano, że Ekstraliga trafi do TVP. Po pewnym czasie strony doszły do porozumienia i rozgrywki pozostały w Polsacie Sport. Nie wszystkie kluby były jednak zadowolone z wysokości środków finansowych, które otrzymują od słonecznej telewizji. W sierpniu br. Polsat Sport nie mógł pokazać meczu Unia Leszno – Unibax Toruń. Prezes klubu z Leszna zdecydował, że nie wpuści na spotkanie ekipy Polsatu Sport, bo nie porozumiano się co do kwot za relacjonowanie meczu.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: