Ostatnie Co z tą Polską? (wideo)

Tomasz Lis po raz ostatni poprowadził w Polsacie Co z tą Polską?. Dziennikarz podziękował swoim współpracownikom, koleżankom i kolegom z Wydarzeń, politykom, stacji Polsat, a także publiczności w studio i przed telewizorami. Wszystko wskazuje na to, że Lis zrezygnował również funkcji członka zarządu stacji (dziennikarz nie wypowiedział się jednak na ten temat).

-Jest taka zasada w telewizji – wyrok wydają widzowie, głosują pilotami. Za te trzy lata wyroku dziękuję. (…) Dziękuję koleżankom i kolegom z Wydarzeń. Wykonaliście wielką robotę. Macie powody do dumy. Dziękuję, chciałem to podkreślić, dziękuję stacji Polsat, która przez kilkanaście miesięcy, jej szefostwo, opierało się nieładnym, a czasem brutalnym politycznym naciskom – powiedział Tomasz Lis w swoim programie. Dziennikarz zaapelował do widzów o udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Gośćmi ostatniego wydania Co z tą Polską? byli: Bronisław Komorowski, Krzysztof Putra, Leszek Miller, Joachim Brudziński i Roman Giertych.


Lis pożegnał się z widzami.

Przypomnijmy, że w środę Zarząd Telewizji Polsat poinformował o odsunięciu Lisa od kierowania Wydarzeniami. Tego samego dnia Hanna Smoktunowicz (główna prowadząca serwisu) zakomunikowała, że odchodzi z redakcji programu. Niewykluczone również, że podobnie postąpi część dziennikarzy.

Od 24 września za serwisy informacyjne Polsatu odpowiadać będzie zespół TV Biznes. Oficjalny powód to – dążenie Zarządu do optymalnego wykorzystania posiadanych środków technicznych i racjonalnych alokacji kosztów tworzenia programu Wydarzenia oraz kanału informacyjno-biznesowego – czytamy w komunikacie wydanym przez Zarząd. Spekuluje się, że tak naprawdę do odsunięcia Lisa od Wydarzeń przyczyniły się naciski polityczne.

Tomasz Lis zaczął pracę w Polsacie w 2004 roku. Był głównym twórcą Wydarzeń i prowadzącym Co z tą Polską? (wyemitowano 117 wydań tego programu). Lis zaczynał przygodę z telewizją w redakcji Wiadomości TVP 1. Następnie współtworzył i prowadził Fakty w TVN.

Zobacz także:
Lis odsunięty od Wydarzeń
Smoktunowicz odchodzi z Wydarzeń
Wydarzenia stracą dziennikarzy?

Materiał filmowy jest własnością TV Polsat i został tutaj umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: