Polska – Litwa w Polsacie Sport

We wtorek od godz. 17.50 Polsat Sport transmitować będzie na żywo z Głogowa towarzyski mecz naszych srebrnych medalistów MŚ z Litwą – ostatni przed dwumeczem z Holandią decydującym o awansie do finałów Mistrzostw Europy w 2008.

Zarówno Litwa, jak i Holandia to przeciwnicy, z którymi nasi wicemistrzowie świata nie powinni mieć kłopotów w drodze do przyszłorocznych mistrzostw kontynentu (w Norwegii). Litwini przygotowują się też do dwumeczu kwalifikacyjnego, w którym zmierzą się z Węgrami. Prawo gry na tym etapie uzyskali dzięki drugiemu miejscu w grupie eliminacyjnej (za Szwajcarią, a przed Włochami i Turcją). Również Holendrzy zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej – za Czarnogórą, a przed Austrią i Finlandią.

Polacy nie musieli potykać się w eliminacjach, a prawo gry w Norwegii zapewni im korzystny bilans dwumeczu z Holandią – 9 czerwca w Eindhoven i rewanż 16 czerwca w Kielcach – z tego drugiego spotkania Polsat Sport przeprowadzi bezpośrednią relację.

W ME 2008 udział mają zapewniony już Norwegowie – jako gospodarze oraz najlepsza szóstka z ME 2006 w Szwajcarii: Francja, Chorwacja, Hiszpania, Dania, Niemcy i Rosja. Pozostałych dziewięciu uczestników finałowego turnieju wyłonią dwumecze takie jak Polski z Holandią, a oprócz tej najbardziej interesującej nas pary polsko-holenderskiej 9 i 16 czerwca walczyć będą Litwa z Węgrami, Ukraina ze Słowacją, Słowenia z Macedonią, Łotwa z Czechami, Białoruś ze Szwajcarią, Szwecja z Rumunią, Portugalia z Czarnogórą i Serbia z Islandią.

Źródło: Polsat Sport

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: