Wiktory: Lis nominowany 4x

3 czerwca odbędą się Wiktory 2006. W tym roku w największej liczbie kategorii, bo aż w czterech z jedenastu, nominowany jest Tomasz Lis. Po dwie nominacje otrzymali Elżbieta Jaworowicz, Jerzy Turek, Robert Kubica, Ilona Łepkowska, Krzysztof Ibisz, a także dziennikarska para Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski.

Nagrody wręczać będą m.in. prezes TVP – Andrzej Urbański, Nina Terentiew i Bożena Walter. To będzie już 27 gala plebiscytu na osobowości telewizyjnego ekranu, który w 1985 został wymyślony przez Józefa Węgrzyna. Pewne jest, że specjalnego Super Wiktora przyznanego przez Kapitułę na wniosek TVP otrzyma Krzysztof Kolberger. Zwycięzców we wszystkich kategoriach wyłoni Akademia Telewizyjna złożona z laureatów Wiktorów z lat poprzednich, zaś o tym komu przypadnie Wiktor Publiczności zadecydują widzowie.

Gala odbędzie się w tym roku nie w Teatrze Narodowym jak w latach poprzednich, ale w Hotelu Sofitel Victoria. W części artystycznej wystąpi Orkiestra „Sinfonia Viva” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz laureaci światowych konkursów skrzypcowych: Mariusz Patyra i Agata Szymczewska. Ceremonię poprowadzi Maciej Orłoś.

Tego wszystkiego widzowie nie będą mogli jednak zobaczyć na żywo, ponieważ gala po raz pierwszy od dziesięciu lat nie będzie transmitowana bezpośrednio na antenie Jedynki. Rezygnację z tej formy emisji TVP tłumaczy wieloma powodami. Jednym z nich jest spadająca od lat oglądalność gali. Innym powód to zorganizowanie jej dopiero w czerwcu, podczas gdy, w poprzednich latach odbywała się ona w marcu bądź kwietniu. – To bardzo późno jak na imprezę – plebiscyt, którego celem jest podsumowanie wyników roku poprzedniego. Na ogół tego rodzaju plebiscyty mają sens znacznie wcześniej, najpóźniej pod koniec pierwszego kwartału roku następnego – tłumaczy Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP S.A.

Ostatecznie,organizator zdecydował, że żadna ze stacji nie będzie mieć praw do transmisji na żywo, a galę rejestrować będą kamery trzech czołowych telewizji – TVP, Polsatu i TVN. Każda z nich będzie mogła także nadać własne relacje z uroczystości, zaś wśród wręczających TVP 1 nada 25 – minutowy reportaż z gali, który pokazany zostanie w środę 6 czerwca o godz. 15:35. Z kolei komercyjne stacje ograniczą się prawdopodobnie jedynie do relacji z Wiktorów w dziennikach czy programach poświęconych wydarzeniom kulturalnym i show businessowi.

Nominowani do Wiktorów i Superwiktorów 2006

Najpopularniejszy polityk
Zbigniew Ziobro, Kazimierz Marcinkiewicz, Radosław Sikorski

Najwyżej ceniony komentator lub publicysta
Elżbieta Jaworowicz, Bogdan Rymanowski, Dorota Gawryluk, Krzysztof Skowroński, Tomasz Lis

Najpopularniejszy aktor telewizyjny
Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Małgorzata Kożuchowska, Joanna Brodzik, Jerzy Turek

Gwiazda piosenki i estrady
Piotr Rubik, Katarzyna Cerekwicka, Anna Dąbrowska

Najlepszy prezenter TV
Jarosław Kret, Kamil Durczok, Maciej Orłoś, Jarosław Gugała, Hanna Smoktunowicz

Twórca najlepszego programu telewizyjnego
Ilona Łepkowska, Tomasz Sekielski i Andrzej Mrozowski, Jacek Żakowski i Piotr Najsztub, Tomasz Lis, Leszek Kumański

Osobowość telewizyjna
Elżbieta Jaworowicz, Jerzy Bralczyk, Szymon Majewski, Tomasz Lis, Wojciech Mann

Największe odkrycie telewizyjne
Robert Kubica, Krzysztof Ziemiec, Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki, Paweł Małaszyński, Katarzyna Cichopek

Najpopularniejszy sportowiec
Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz, Drużyna polskich siatkarzy, Robert Kubica

Wiktor publiczności
Robert Janowski, Agnieszka Dygant, Krzysztof Ibisz, Tomasz Sekielski i Andrzej Mrozowski

Superwiktory
Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka, Jerzy Maksymiuk, Jerzy Turek, Edward Miszczak, Stanisław Tym, Andrzej Grabowski, Krzysztof Ibisz, Tomasz Lis, Alicja Resich – Modlińska

Krzysztof Kolberger – Superwiktor Specjalny przyznany przez Kapitułę na wniosek TVP.

Źródło: wirtualnemedia.pl

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: