Niepokonani pancerni

Średnia widownia sześciu do tej pory nadanych przez Polsat odcinków serialu Czterej pancerni i pies wyniosła 3,29 mln osób przy udziałach w rynku telewizyjnym na poziomie 38,15%.

To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej, gdy to pasmo (niedziela godz. 10.45 – 12.55) przyciągnęło przed ekrany 1,48 mln widzów, a udziały stacji wynosiły 18,94% wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl

Jeszcze lepsze wyniki serial osiąga w grupie widzów w wieku 16 – 49 lat. Tutaj udziały Polsatu wyniosły aż 45,51%, zaś rok wcześniej było to jedynie 22,79%. Z tak dobrymi wynikami oglądalności Polsat został liderem niedzielnego pasma pod względem udziałów w rynku. Drugie miejsce przypadło Dwójce, która jednak miała prawie dwa razy mniejsze udziały niż Polsat. Daleko w tyle zostały natomiast TVN i TVP1.

Wśród widzów Czterech pancernych i psa przeważają mężczyźni. Serial cieszy się największą popularnością wśród osób w pomiędzy 30 a 54 rokiem życia, mieszkańców wsi z wykształceniem podstawowym.

Czterej pancerni i pies to kultowy polski serial zrealizowany w latach 60. Fabuła filmu przedstawia wojenne losy załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Polsat zakupił prawa do Pancernych po tym jak latem 2006 roku TVP zdecydowała o zaprzestaniu ponownej emisji serialu ze względu na protesty środowisk kombatanckich. Stacja emituje po dwa odcinki produkcji w każdą niedzielę o 10.45. Serial w pełnej wersji powróci jednak do TVP. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już w niedzielę 3 czerwca – dowiedział się Wprost.

Źródło: wirtualnemedia.pl, Wprost

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: