Polsat Sport HD we wrześniu

Zapowiadany na maj start kanału Polsat Sport HD, opóźni się. Prezes Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki poinformował, że stacja ruszy we wrześniu. Polscy widzowie nie będą więc mogli zobaczyć na żywo siatkarskiej Ligi Światowej w wysokiej rozdzielczości.

-Jesteśmy gotowi, by zaoferować naszym abonentom Polsat Sport w wysokiej rozdzielczości. Wydaje się jednak, że okres wakacyjny nie jest najwłaściwszym momentem na uruchamianie kosztownego kanału zarówno ze względu na inne zainteresowania odbiorców w tym czasie, jak i niewystarczającą liczbę produkcji HD – wyjaśnia przyczyny opóźnienia Dominik Libicki.

Podczas listopadowej konferencji prasowej Telewizja Polsat ogłosiła, że w maju 2007 roku, przy okazji relacji z siatkarskich rozgrywek (25 maja rozegrany zostanie mecz Polska – Chiny), wystartuje Polsat Sport HD. Jednak do dzisiaj platforma satelitarna Cyfrowy Polsat, na której zapowiadany kanał miał być dostępny, nie zaczęła sprzedaży ani promocji dekoderów przystosowanych do HDTV, zamówionych w firmie Samsung.
– Mecze Ligi Światowej realizowane będą w wysokiej rozdzielczości przy wykorzystaniu wozów transmisyjnych, które wypożyczymy z Niemiec. Nie będą jednak emitowane w jakości HD w Polsacie Sport, ponieważ kanał emisję w tej technologii rozpocznie we wrześniu – tłumaczy Adam Brodziak, dyrektor pionu techniki TV Polsat.

Cyfrowy Polsat podtrzymuje plany dotyczące HDTV. Do końca 2007 roku obok stacji o profilu sportowym mają ruszyć w tej technologii trzy kanały, poświęcone: filmom, rozrywce i edukacji.

Źródło: Press

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: