Polsat współproducentem Korowodu

Telewizja Polsat została współproducentem Korowodu, najnowszego filmu w reżyserii Jerzego Stuhra. Przystąpienie do produkcji filmu stacji Zygmunta Solorza przyczyniło się do tego, że prace na planie mogły ruszyć.

Dla Polsatu jest to pierwsza w historii tej telewizji próba wsparcia rodzimej kinematografii. Oprócz słonecznej telewizji w produkcje filmu zaangażowane są: Studio Filmowe Zebra, Studio Filmowe OTO i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Decyzja o współprodukcji filmu Jerzego Stuhra zapadła w rekordowym czasie. Podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej z udziałem Jerzego Stuhra, operatora Bartka Prokopowicza, producenta Juliusza Machulskiego, Niny Terentiew – dyrektor programowego Polsatu, Aleksandra Myszki – członka Rady Nadzorczej Polsatu i Agnieszka Odorowicz – dyrektor PISF, a także zaproszonych członków ekipy i aktorów, reżyser przede wszystkim podziękował za wsparcie, jakie projekt uzyskał ze strony jednej z wiodących anten komercyjnych na polskim rynku telewizyjnym.

-W pierwszej fazie powstawania filmu, reżyserowi musi towarzyszyć szczęście. Wejście telewizji Polsat do produkcji, sprawiło, że ponownie w ten projekt uwierzyłem i z nadzieją się do niego zabrałem – wyjawił reżyser.

Dla Niny Terentiew było oczywiste, że Korowód musi powstać przy udziale Polsatu. To była krótka i jednoznaczna decyzja. -Jest to nasza pierwsza, także we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, produkcja kinowa. Decyzja o wejściu w tę produkcję została podjęta przez zarząd telewizji Polsat i jej właściciela właściwie w ciągu 15 minut. Grzechem byłoby takiej decyzji nie podjąć. Jestem bardzo szczęśliwa i zachwycona tym, że tak wspaniały film powstanie właśnie w naszej stacji. Tak jak i wszystkie filmy Jerzego Stuhra, ten również dotyczy najważniejszych rzeczy dla nas – Polaków, tu i teraz. Moja radość jest tym większa, że film będzie gotowy na festiwal filmowy w Gdyni – tłumaczyła.

Korowód to historia dwóch pokoleń Polaków: współczesnych studentów i ich rodziców. Jedni z drugimi nie potrafią się porozumieć. Dzieli ich nie tylko emocjonalna przepaść, ale również ocena historii i przeżywane dylematy moralne. Główny bohater Bartek (Kamil Maćkowiak) jest studentem i zarabia na życie pisaniem prac magisterskich. Jego podejście do życia jest labilne w stosunku do kryteriów moralnych. Potrafi kłamać na zawołanie, oszukiwać i podszywać się pod reportera brukowca, po to, by osiągnąć swoje cele. Pewnego dnia z przedziału pociągu, którym jedzie Bartek znika pasażer zostawiajać po sobie płaszcz i teczkę. Gdy Bartek słyszy dochodzący z płaszcza dzwonek telefonu, nie waha się go odebrać… Od tego momentu jego życie zacznie się zmieniać, a on wyruszy w długą podróż, by rozwiązać zagadkę, a dodatkowo poszukać odpowiedzi na ważne dla niego pytania.

Źródło: stopklatka.pl

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: