Lis na Woodstocku

Tomasz Lis – dziennikarz i członek Zarządu TV Polsat do spraw programowych potwierdził swój udział w tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą – czytamy w Gazecie Wyborczej..

Przystanek Woodstock co roku organizuje Jurek Owsiak i jego fundacja w podziękowaniu dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w styczniową akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informację o pierwszych gościach tegorocznego festiwalu, który w przygranicznym Kostrzynie odbędzie się 3 i 4.08.07, Owsiak zamieścił w relacji z rozdania nagród Europejczyka Roku, na stronie internetowej WOŚP.

Owsiak pisze: – Podczas tej uroczystości potwierdziłem, że Tomek Lis, laureat Europejczyka Roku w kategorii dziennikarz, będzie na Przystanku Woodstock. Tym samym wiecie już oficjalnie o pierwszej osobie, która nas odwiedzi, a w zanadrzu mamy jeszcze kilka bardzo ciekawych osobistości. (…) Dzisiaj miałem okazję uścisnąć dłoń prof. Władysławowi Bartoszewskiemu, laureatowi nagrody w kategorii polityk. Niestety, profesor już wcześniej podał informację, że nie może przyjechać jako gość Akademii Sztuk Przepięknych na tegoroczny Przystanek Woodstock.

Owsiak zaprosił także arcybiskupa lubelskiego Józefa Życińskiego. Metropolita zaproszenie przyjął, choć nie dowiedział się jeszcze, jaki dokładnie będzie jego udział w festiwalu.

Przypomnijmy, że zapraszanie na rockowy festiwal znanych osób ze świata mediów i kultury to nowy zwyczaj w historii polskiego Woodstocku. Owsiak po raz pierwszy zrealizował ten pomysł przed rokiem. Z młodzieżą spotkali się wtedy m.in.: Zbigniew Hołdys, Monika Olejnik i Kazimiera Szczuka.

Źródło: Gazeta Wyborcza

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: