Błaszczyk Prezesem Zarządu

30 kwietnia br. Mirosław Błaszczyk, dotychczasowy Prokurent i Dyrektor Biura Zarządu Telewizji Polsat S.A., został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu stacji.

Aleksander Myszka, dotychczasowy Prezes Zarządu Telewizji Polsat, z dniem 30 kwietnia został powołany w skład Rady Nadzorczej. Aleksander Myszka jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Z Telewizją Polsat związany od początku jej istnienia; jest jednym z współtwórców stacji. Funkcję Prezesa Zarządu Spółki pełnił od sierpnia 1995 r.

– 14 lat temu, kiedy startowaliśmy praktycznie od zera, jako pierwsza stacja komercyjna w kraju, zapewne nikt nie przypuszczał, że tak szybko uda nam się zbudować największą dziś prywatna stację telewizyjną w Polsce i w tej części Europy. To wynik przemyślanej i skutecznie wdrażanej przez lata strategii programowej stacji. Jestem dumny, że mogłem być współautorem tego sukcesu – powiedział Aleksander Myszka.

Nowy Prezes Zarządu Polsatu – Mirosław Błaszczyk jest absolwentem Wydziału Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Z Telewizją Polsat związany jest od początku istnienia stacji.

– Dziś przed Telewizją Polsat otwierają się nowe perspektywy i kolejne wyzwania związane z globalizacją rynku i nowymi technologiami. Jestem przekonany, że Zarząd w ścisłej współpracy z Radą Nadzorczą będą dążyć nie tylko do umocnienia pozycji stacji jako lidera rynku, ale również zbudowania trwałej przewagi Polsatu nad stacjami konkurencyjnymi – powiedział Mirosław Błaszczyk.

W skład Rady Nadzorczej wchodzą: Przewodniczący Zygmunt Solorz-Żak oraz Członkowie Rady – Heronim Ruta, Józef Birka, Piotr Nurowski, a od 30 kwietnia br. Aleksander Myszka. W Zarządzie Telewizji Polsat zasiadają: od 30 kwietnia br. Prezes Zarządu Mirosław Błaszczyk oraz Członkowie Zarządu: Eryk Walkiewicz, Tomasz Lis, Maciej Stec.

Źródło: Centrum Prasowe Polsatu

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: