Wiosenne propozycje kanału Polsat Play

Wiosną Polsat Play pokaże m.in.: program o muzyce disco polo, cykl wywiadów Sylwestra Latkowskiego, reportaże o pracy policjantów, pracowników GOPR-u oraz rybaków. Zmieni się gospodarz programu „Kama Sutra”. Mariusza Kałamagę zastąpi Adam Grzanka. Poza polskimi produkcjami, pojawią się ciekawe propozycje zagraniczne, w tym kontynuacja popularnego cyklu „Śmierć na 1000 sposobów”.

Nowości
„Imperium Disco Polo”
Disco polo to nie tylko muzyka. To styl życia, ubierania się, myślenia o świecie. Amerykanie mają country, Włosi italo disco, a Polacy disco polo. Z własnymi klubami, festiwalami, koncertami, gazetami, wytwórniami płytowymi i najbardziej oddaną publicznością jaką można sobie wyobrazić, nieznany świat disco polo wygląda jak prawdziwe imperium. Wiosną Polsat Play pragnie zaprosić widzów do tego świata. Opowiedzą o nim ludzie, którzy go budowali. Twórcy programu zapytają bohaterów o sprawy, o które nikt wcześniej nie pytał. Zdradzą tajemnice powstawania największych hitów i nagrywania teledysków. Wyjaśnią, czym jest styl disco polo oraz wybiorą się na koncerty i odwiedzą największe kluby.

W programie o swoich discopolowych momentach w życiu opowiedzą m.in. Maciej Rock, Maciek Dowbor, Paulina Sykut i Norbi. Narratorami historii są legendy disco polo: Fanatic, Top One, Bayer Full, Boys, Classic, Redox, Mr Dex, Tia Maria, Venus, Voyager, Skaner, Tomasz Niecik, Paweł Konjo Konnak. Fenomen disco polo od strony naukowej komentować będą Mirosław Pęczak – socjolog kultury oraz prof. Jerzy Bralczyk – językoznawca.

„Fanatyk – magazyn zapalonego kibica”
Czymże byłaby piłka nożna bez wiernych kibiców przywiązanych do swoich drużyn. Kibice piłkarscy tworzą swoistą subkulturę i niezależnie od reprezentowanych barw łączy ich jedno: bezgraniczna miłość do drużyny, dla której są w stanie zrobić wszystko. Uwielbienie dla piłki to nie tylko dopingowanie na meczach, to styl życia. W programie „Fanatyk – magazyn zapalonego kibica” opowiedzą o nim: autorzy popularnych serwisów dla kibiców, piłkarscy podróżnicy – znawcy kultury futbolowej na całym świecie oraz dziennikarze.

„W obliczu śmierci – GOPR 2”
Tragiczne upadki na stokach narciarskich, złamania wymagające natychmiastowej interwencji medycznej, odmrożenia. „W obliczu śmierci – GOPR” to fascynująca seria reportaży o ratownikach Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każdy odcinek przybliżać będzie kulisy dramatycznych akcji ratunkowych oraz codziennego życia zawodowego i prywatnego bohaterów. Widzowie zobaczą również, jakim sprzętem dysponują GOPR-owcy. Zobaczymy akcje z udziałem śmigłowców, quadów ratowniczych, skuterów śnieżnych i specjalistycznych pojazdów ratowniczych 4×4.

„Granice kariery”
Sylwester Latkowski, autor książek i filmów dokumentalnych, kojarzony jest z dziennikarstwem śledczym. Tropił afery z pogranicza polityki, biznesu i organów sprawiedliwości, m.in. zabójstwo komendanta Papały czy sprawę porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Latkowski postanowił odejść od tej tematyki i porozmawiać o… granicach kariery. Jego rozmówcami są m.in. Krzysztof Rutkowski, Henryk Gołębiewski, Michał Wiśniewski, Krzysztof Krawczyk, sędzia Barbara Piwnik. Dziennikarz z iście śledczym zacięciem zdziera maskę z każdego gościa.

„Gliniarze”
Pościgi, włamania, napaści i pobicia – czyli codzienna praca policji. W tym programie nie ma miejsca na reżyserię. W każdym odcinku zostaną pokazane prawdziwe wydarzenia. Reporterzy towarzyszyć będą prewencyjnym oddziałom policji w czasie patroli, a kamera zarejestruje akcje przeprowadzane przez antyterrorystów. Widzowie będą mogli poznać historie stróżów prawa oraz przestępców. Co sprawiło, że weszli w konflikt z prawem?

Kontynuacje
„Poławiacze 2”
Kontynuacja serii „Poławiacze” – serialu dokumentalnego ukazującego codzienną pracę załóg polskich kutrów rybackich. Zostaną zaprezentowane historie trzech zespołów, które codziennie zmagają się z kapryśnym Morzem Bałtyckim. Połów ryb to niewdzięczne i niebezpieczne zajęcie. Ludzie, którzy zajmują się rybołówstwem, często balansują na granicy życia i śmierci. Jak wygląda codzienna praca rybaków? Jakim wyzwaniom muszą stawiać czoła?

„Zjedz Kambodżę”
Program, łączący trzy pasje statystycznego mężczyzny: wędkarstwo, podróże i dobre jedzenie. Po zimnej Alasce, malowniczej Rosji przyszedł czas na miejsce bardziej egzotyczne, o wyjątkowej kulturze, czyli – Kambodżę. Wojciech Charewicz – ceniony zawodnik w kręgach wędkarstwa sportowego, a także dziennikarz, podróżnik i mistrz kulinarny oprowadzi widzów Polsat Play po malowniczych terenach dorzecza Mekongu. Odwiedzi najdziksze zakątki, zaprezentuje niezwykłe okazy ryb i nieznane metody ich połowu. Opowie również o oryginalnych i niezmiennych od setek lat przepisach kulinarnych.

„Autonomia”
To już 6. sezon magazynu przygotowanego specjalnie dla tych, którzy kochają samochody. Można w nim zobaczyć auta najróżniejszych marek: od najdroższych i najbardziej luksusowych po najpopularniejsze i najczęściej widywane na polskich drogach. Kolejna seria nie oznacza jednak, że autorzy programu nie będą chcieli widzów zaskoczyć. Pierwsza nowość to zmiana warty na stanowisku testera szybkich samochodów. Za kierownicą pojazdów o zdecydowanie ponadprzeciętnej liczbie koni mechanicznych zasiądzie Tomasz Czopik – znany i utytułowany kierowca rajdowy. Natomiast Włodzimierz Zientarski zaprezentuje to, co kocha najbardziej, czyli samochodowe klasyki oraz opowie o historii motoryzacji. Joanna Zientarska i Marcin Klimkowski zajmować się będą jak dotychczas popularnymi autami najróżniejszych marek. W programie nie zabraknie także autorskich testów motoryzacyjnych nowości, m.in.: Lexusa IS-F, BMW serii 6, Mini Coopera S i nowego Porsche 911 Carrera. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali autorzy programu? O tym już w marcu na antenie Polsat Play.

„Kama Sutra”
Wiosną stacja zaprasza na kolejną edycję, cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród widzów teleturnieju „Kama Sutra”. W każdym odcinku widzowie zobaczą fascynującą rozgrywkę między parami, których zadaniem jest jak najbardziej poprawne odwzorowanie wylosowanej pozycji seksualnej pochodzącej z hinduskiej Kamasutry. Przez pryzmat konkurencji odkrywamy sekrety, blaski i cienie intymnego pożycia Polaków. Rywalizację skomentuje ekspert w dziedzinie seksuologii, terapeuta par – Maria Rotkiel. Program poprowadzi Adam Grzanka (nowy gospodarz). Komu uda się wykonać to zadanie najlepiej i kto zdobędzie główną nagrodę?

„Skazany za”
„Skazany za” to program o przestępcach oglądających świat zza więziennych murów. W każdym odcinku prezentowane będą historie kilku osób i kulisy ich więziennego życia. Dlaczego napadają? Dlaczego zabijają? Czy mają zamiar się zmienić? Jak widzą swoje dalsze życie?

„Taaaka Ryba”
Prawdziwa wędkarska przygoda. Prowadzący program Jerzy Biedrzycki odkrywa uroki różnych regionów Polski, opowiada o ich kulturze oraz walorach turystycznych. Oprócz łowisk znajdujących się w kraju wędkarz odwiedza także najciekawsze akweny na wszystkich kontynentach, w których żyją egzotyczne, ale i najbardziej waleczne gatunki ryb. Niesamowite podwodne zdjęcia, unikatowa fauna i flora z całego świata, niezwykłe opowieści – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla widzów przez twórców programu.

Produkcje zagraniczne
Filmy i seriale dokumentalne
Wiosna w Polsat Play to filmy dokumentalne o tematyce społecznej i historycznej. Różnorodność oferty sprawi, że widzowie będą mieli szansę uzyskać odpowiedĹş na szereg nurtujących ich pytań. Stacja opowie o symbolu niemieckiego przemysłu – marce Mercedes Benz. Czy ten samochód wciąż jest symbolem statusu finansowego nabywcy, czy też raczej ikoną popkultury? W serii „Secret war” zostaną zaprezentowane historie operacji szpiegowskich i samych agentów, którzy skrywali najciemniejsze tajemnice II wojny światowej. Z kolei w serialach „Hitler i naziści” oraz „Słynne operacje II wojny światowej” zostanie przedstawione okrutne oblicze III Rzeszy – od powstania aż do jej upadku. Jakiego sposobu użył Hitler, aby zdobyć władzę absolutną? Jak zdołał przejąć kontrolę nad umysłami milionów Niemców? Jaka była jego sekretna broń i jakie związki miał nazizm z okultyzmem? W podróży do przeszłości autorzy skupią się nie tylko na wydarzeniach w Europie. Zajrzą na Daleki Wschód i opowiedzą o walkach w Japonii, ideologii Kamikadze oraz wojnie w Korei. Na koniec stacja zaprasza widzów do Hollywood – czyli świata rozrywki. W serii „Plejada Gwiazd” zaprezentuje sylwetki gwiazd międzynarodowego kina. Widzowie zobaczą fragmenty filmów, gorące komentarze i unikalne wywiady z aktorami, m.in. Seanem Connery, Brucem Willisem, Catherine Zeta-Jones, Charlize Teron, Samuelem L. Jacksonem, Clintem Eastwoodem, czy Peneleope Cruz.

„Bzdury”
Nowe odcinki komediowej serii prowadzonej przez duet amerykańskich komików i iluzjonistów: Penna i Tellera. Warto wspomnieć, iż są oni zagorzałymi ateistami i skrajnymi liberałami. W swoim programie w błyskotliwy sposób krytykują pseudonaukowe teorie, doktryny religijne oraz wiarę w zjawiska nadprzyrodzone. Nie pozostawiają również suchej nitki na politykach i najbogatszych ludziach na świecie, wskazując, iż tak naprawdę nasza rzeczywistość jest grą między nimi, w której jesteśmy tylko statystami.

„Nokaut 3”
Słowo nokaut kojarzy się przede wszystkim z boksem. Jednakże pojawia się ono również w innych dyscyplinach sportu. Wiosną 2012 na antenie Polsat Play zobaczyć będzie można kontynuację fenomenalnej serii, przedstawiającej historie największych nokautów w różnych dziedzinach. Widzowie będą mogli więc przypomnieć sobie te najbardziej znane, dotyczące najpopularniejszych dyscyplin (boks, hokej, judo czy karate) jak również tych mniej charakterystycznych, jak na przykład: tai chi.

„Śmierć na 1000 sposobów 4”
Kontynuacja wielkiego przeboju telewizji Polsat Play. „Śmierć na 1000 sposobów” to zabawna i emocjonująca produkcja, prezentująca losy ludzi, którzy zginęli w niekonwencjonalny sposób. Niektórzy umierają tragicznie, niektórzy przypadkowo, inni zaś ze… zwykłej głupoty. Każdy odcinek składa się z pomysłowych, przygotowanych przez ekspertów i zobrazowanych grafiką 3D inscenizacji śmierci.

„Świat według Bundych”
Serial, który prezentuje perypetie typowo amerykańskiej rodziny, ukazane w krzywym zwierciadle. Bohaterami są Al Bundy, jego żona – Peggy oraz para nastoletnich dzieci: Kelly i Bud. Al Bundy jest zarozumiały i leniwy, na co dzień pracuje w sklepie obuwniczym. Peggy czuje się samotna i nieszczęśliwa, uzależniła się od oglądania mydlanych oper oraz zakupów. Ich dzieci wciąż poszukują idealnych partnerów.

„Nowoczesne technologie: kochane i znienawidzone”
Ostatnie stulecie to niezaprzeczalnie ogromny skok cywilizacyjny. Cały świat fascynuje się kolejnymi zdobyczami techniki, a twórcy i producenci wychwalają ich użyteczność. Czasem jednak zdarza się, że nowinki technologiczne obracają się przeciwko nam. Czy ludzie mogą się przed nimi obronić? W jaki sposób? W serii „Nowoczesne technologie” zostaną zaprezentowane wynalazki, które mają swoich zwolenników i jednocześnie wielu wrogów. Zostanie przedstawione między innymi urządzenie mające służyć bezpieczeństwu, czyli kamera CCTV. Efekty jej działania, nie zawsze są zadowalające, natomiast może być wykorzystana … do podglądania naszego prywatnego życia. Autorzy opowiedzą również o operacjach plastycznych, implantach i tatuażach. Zabiegi te mają zdobić, lecz w przypadku niektórych chorób poprawić jakość życia. Bywają jednak bardzo niebezpieczne. Dlaczego?

„Maszyny wszechczasów”
Ten program to pozycja obowiązkowa dla fanów motoryzacji, transportu i maszyn wojennych. Eksperci oraz wielbiciele nowych i starych technologii wybiorą oraz zaprezentują najlepsze modele od początku XX wieku do dziś. Wiele z tych wyborów można uznać za nieco… kontrowersyjne. Znajdą się wśród nich klasyki, urokliwe miniatury, a nawet myśliwce. Autorzy programu przedstawią m.in. kultowe motocykle, samochody sportowe, czołgi, bombowce i samoloty bojowe.

„Sport Science”
Cóż… nie każdy może być sportowcem. Do tego by zostać mistrzem niewątpliwie potrzebny jest talent, wytrwałość i ogromna wola walki. Czy tylko one determinują wygraną? Polsat Play zaprasza do obejrzenia znakomitej produkcji dokumentalnej, w której odkryjemy sekrety mistrzów sportu. Seria prezentuje najnowsze osiągnięcia naukowe wspierające m. in. lekkoatletów, piłkarzy, koszykarzy, kolarzy, skoczków narciarskich i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Co tak naprawdę kieruje światem sportu? Jakie mechanizmy i procesy mają na niego rzeczywisty wpływ?

„Fight Science”
Kulisy operacji specjalnych i działań bojowych elitarnych oddziałów wojskowych. W serii „Fight Science” używając najnowszych technologii, autorzy odkryją najświeższe naukowe osiągnięcia, którymi posługują się mistrzowie sztuk walki i geniusze samoobrony. Czy każda misja kończy się sukcesem? Jak jest planowana i jakich metod używa się, by zwiększyć prawdopodobieństwo jej powodzenia?

„Na ratunek”
Arktyka często kojarzy się nam jedynie z biegunem północnym i zamarzniętym Oceanem Arktycznym. A jest to przecież kraina zamieszkała przez ludzi, którzy mimo swej zaradności czasem potrzebują pomocy. Dlatego, gdy rozlegnie się wezwanie o pomoc Fińska Straż Graniczna i jej pogotowie medyczne często stają się jedyną szansą ratunku. W tym sezonie Polsat Play zaprasza do obejrzenia fińskiego serialu dokumentalnego przedstawiającego pracę tamtejszych ratowników i strażników. Tragiczne wypadki samochodowe, sytuacje, w których zagrożone jest życie dzieci, tonące łodzie z całą rodziną na pokładzie – to tylko niektóre dramatyczne chwile w życiu mieszkańców sfilmowane przez towarzyszącą ratownikom kamerę.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: