Gra w ciemno w Hiszpanii

Gry w ciemno – teleturniej produkowany przez ATM, a emitowany w Telewizji Polsat, pojawi sie jesienią w hiszpańskiej telewizji TVE. Sprzedaż formatu na wymagający duży rynek, jakim jest Hiszpania, pociąga za sobą kolejne oferty.

– Właśnie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że największa stacja hiszpańska TVE zdecydowała się kupić program (60 odcinków – inf. red.). Jest to czwarty rynek, gdzie sprzedaliśmy nasz format. Gra w ciemno od roku emitowana jest w greckiej telewizji MegaChannel. W tej chwili Grecy produkują już jej trzecią serię. Z tego co wiem ma ona bardzo dobre wyniki oglądalności na poziomie 22%, czyli o 8% więcej niż średnie wyniki stacji, 40% udziału w rynku wśród widowni w wieku 15-24 lata, czyli tej, na których stacji najbardziej zależy” – powiedział dla portalu wirtualnemedia.pl Jacek Ściobłowski – dyrektor działu sprzedaży ATM Grupa.

– Rozniosła się wieść po Cannes. Najprawdopodobniej jeszcze na tych targach podpiszemy umowę na dystrybucję z kolejnymi stacjami. Trwają negocjacje z brytyjskim przedstawicielem, ale nie będę na razie zdradzał z kim. Jeśli teleturniej przyjmie się na rynku hiszpańskim, jestem przekonany, że opanuje on rynki światowe – mówi Jacek Ściobłowski.

Źródło: wirtualnemedia.pl

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: