Ekstraliga w Polsacie i TVP

TVP i Polsat Sport porozumiały się w sprawie transmisji ze spotkań żużlowej Ekstraligi w tym sezonie. To efekt nieoficjalnych negocjacji pomiędzy przedstawicielami obu stacji – informuje Gazeta Wyborcza.

Przypomnijmy, że na kilka dni przed startem rozgrywek, udziałowcy Ekstraligi zdecydowali się zerwać umowę z Polsatem, gdyż ich zdaniem kluby ponosiły zbyt wielkie koszty, podczas żużlowych transmisji. Wydawało się, ze Polsat odda sprawę do sądu, a najbardziej poszkodowani pozostaną kibice, którzy stracą możliwość oglądania spotkań swoich ulubionych zespołów. Jednak od kilku dni trwały tajne negocjacje pomiędzy zainteresowanymi stronami, który chciały jak najszybciej zakończyć wspomniany konflikt. W poniedziałek odbyło się ostateczne spotkanie wyżej wspomnianych podmiotów z prezesem Ekstraligi – Ryszardem Kowalskim.

Ustalono, że obie stacje podzielą się ligowymi transmisjami w tym sezonie. W TVP żużel będzie obecny w regionalnym paśmie TVP3 i TVP Sport, natomiast w Polsacie nadal ligowe spotkania będzie można oglądać w kodowanym Polsacie Sport, który znajduje się w większości sieci kablowych w naszym kraju.

Źródło: Sportowefakty, Gazeta Wyborcza

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: