1,6 mln widzów Disco pod Gwiazdami 2019 w Polsacie

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się szósta edycja imprezy Disco pod Gwiazdami. W trakcie emisji obu weekendowych koncertów Polsat był liderem rynku.

W sobotę plejadę gwiazd i ich największe przeboje oglądało i słuchało 1,8 miliona widzów, a udziały w grupie komercyjnej wyniosły ponad 17%.

Według danych Nielsen Audience Measurement, oba koncerty – sobotni i niedzielny – śledziło na antenie Polsatu łącznie prawie 1,6 mln widzów. Podczas ich emisji stacja zanotowała udziały na poziomie 14,5% w grupie 16-49 i 12,5% wśród wszystkich badanych.

Szóstą edycję Disco pod Gwiazdami prowadzili Joanna Liszowska i Michał Koterski, a na scenie towarzyszyła im Laura Mancewicz. Organizatorami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Telewizja Polsat i World Media.

W ubiegłym roku impreza nie odbyła się. W 2017 roku Disco pod Gwiazdami zorganizowano w Stężycy. Według danych Nielsen Audience Measurement, pierwszy dzień festiwalu oglądało średnio ponad 1,6 miliona widzów, przy udziałach na poziomie 14,6% w wśród wszystkich badanych i 15% w grupie komercyjnej. Drugi dzień przyciągnął przed telewizory ponad 1,5 miliona widzów, co przełożyło się na udziały na poziomie 12,3% w grupie 4+ i 13,6% w grupie 16-49.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: