Kto wygrał plebiscyt tvpolsat.awards? Sprawdź wyniki głosowania

Przedstawiamy wyniki głosowania w plebiscycie tvpolsat.awards, w którym czytelnicy portalu tvpolsat.info wybierali najlepsze produkcje i osobowości 25-lecia Telewizji Polsat.

Zobacz pełne wyniki na specjalnej podstronie

W najbardziej prestiżowej kategorii „Osobowość 25-lecia” wygrał Krzysztof Ibisz. Prezenter zdobył aż 59% głosów. Drugie miejsce zajął Jarosław Gugała (16%), a trzecie przypadło Mariuszowi Szczygłowi, gospodarzowi legendarnego talk-show „Na każdy temat” (10%).

W kategorii „Prezenter programów rozrywkowych 25-lecia” najlepszy okazał się Zygmunt Chajzer, na którego głosowało 38% osób. Drugie miejsce przypadło Paulinie Sykut-Jeżynie (19,1%), która nieznacznie wyprzedziła Macieja Rocka (19%).

W kategorii „Prezenter informacji lub reporter 25-lecia” zdecydowanym zwycięzcą została Dorota Gawryluk, która otrzymała aż 60% głosów. Drugą lokatę zajęła Małgorzata Ziętkiewicz (17%), a na trzecim miejscu uplasowała się Hanna Lis (11%).

Najlepszym serialem obyczajowym została „Pierwsza miłość” (46% głosów). Drugi był serial „Adam i Ewa” (19%), a trzecie miejsce przypadło „Samemu życiu” (17%).

Za najlepszy serial komediowy czytelnicy tvpolsat.info uznali „Świat według Kiepskich” (35%), który nieznacznie wyprzedził „Miodowe lata” (34%). Ostatnie miejsce na podium zajął „13 posterunek” (15%).

Zwycięzcą w kategorii „Serial kryminalno-sensacyjny 25-lecia” została „Fala zbrodni”. Produkcja uzyskała aż 63% głosów w swojej kategorii, co jest rekordowym wynikiem w naszym plebiscycie. Drugie miejsce zajął serial „Na krawędzi” (16%), a trzecie przypadło „Policjantom” (11%).

Bardzo zacięta rywalizacja trwała w kategorii „Program rozrywkowy 25-lecia”. Ostatecznie wygrał tutaj program „Twoja twarz brzmi znajomo” (25%), wyprzedzając „Bar” (23%) oraz „Idola” (20%).

„Teleturniejem 25-lecia” zostało „Idź na całość”, zdobywając 40% głosów. Tuż za programem prowadzonym przez Zygmunta Chajzera znalazła się „Awantura o kasę” (38%). Trzecie miejsce zajęła „Gra w ciemno” (14%).

„Program informacyjny lub publicystyczny 25-lecia” to – zdaniem czytelników tvpolsat.info – „Wydarzenia”, na które głos oddało 55% osób biorących udział w plebiscycie. Drugie miejsce przypadło programowi „Państwo w państwie” (19%), a trzecią pozycję zajęła „Interwencja” (13%).

W kategorii „Event 25-lecia” wygrał festiwal TOPtrendy (43%), który pokonał Sylwestrową Moc Przebojów (34%) oraz Kolędowanie z Polsatem (11%).

– Dziękujemy za każdy oddany głos. Cieszymy się, że plebiscyt tvpolsat.awards spotkał się z tak pozytywnym odbiorem wśród naszych czytelników. W głosowaniu wzięło udział prawie 6,5 tys. internautów. Już myślimy o kolejnej edycji plebiscytu. Telewizji Polsat pozostaje życzyć wielu kolejnych produkcji, które otrzymają status kultowych oraz nowych gwiazd, które zyskają miano osobowości stacji – podsumowuje Krzysztof Machajski, zastępca redaktora naczelnego portalu tvpolsat.info.