Jesień w Polsat Play. Sprawdzone programy i powrót Wołoszańskiego

Tegoroczna jesień w Polsat Play to głównie sprawdzone programy. Do zespołu kanału powrócił Bogusław Wołoszański. W ofercie stacji nie zabraknie kultowych już „Chłopaków do wzięcia”, nowej odsłony „Drwali”, tym razem pod tytułem „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” oraz Michała Fajbusiewicza, który znowu zajmie się niewyjaśnionymi zbrodniami.

Tegoroczna jesień w Polsat Play to głównie sprawdzone programy. Do zespołu kanału powrócił Bogusław Wołoszański. W ofercie stacji nie zabraknie kultowych już „Chłopaków do wzięcia”, nowej odsłony „Drwali”, tym razem pod tytułem „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” oraz Michała Fajbusiewicza, który znowu zajmie się niewyjaśnionymi zbrodniami.

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”, niedziela 22:00
Powraca serial dokumentalny autorstwa Ireny i Jerzego Morawskich pod zmienionym nieco tytułem „Drwale i inne opowieści Bieszczadu”. To dokument społeczny, pokazujący jaka jest kondycja zwyczajnego człowieka w innej rzeczywistości niż ta, którą widzimy codziennie. Realizatorów interesują osoby, które trafiły w Bieszczady z własnego wyboru, mają swoją filozofię i ukryty cel wytrwania na tym odludziu.

„Chłopaki do wzięcia”, niedziela 21:30
To już kolejny sezon „Chłopaków do wzięcia”, a bohaterowie wciąż szukają tej jednej jedynej. Nie mogą opędzić się od dziewcząt, które poznali dzięki udziałowi w serii dokumentalnej, ale trudno im się zdecydować, bo ich wymagania co do płci pięknej rosną. W nadchodzącym sezonie bohaterów czekają zarówno rozczarowania, jak i nowe znajomości. Po udziale w nagraniu teledysku wokół Jarusia zaczynają kręcić się dziewczyny. Ryszard zamiast do ślubu, znów trafił do więzienia. Świat Gumisia legł w gruzach, a Bogdan, były grabarz, rozgląda się po życiu wolnym od krat. Szuka dziewczyny i marzy o stałej pracy.

„Tajna historia XX wieku”, poniedziałek 22:00
Bogusław Wołoszański – niezmordowany tropiciel zagadek minionego stulecia, popularyzator historii i autor książek – wraca do Polsat Play. W nowej serii „Tajnej historia XX wieku” opowie m.in. o posłańcach śmierci – amerykańskich i radzieckich grupach naukowców poszukujących hitlerowskich naukowców, prototypów broni wyprzedzających epokę i dokumentacji technicznej. Wykaże jak wielką rolę odegrała miniaturyzacja głowic nuklearnych umożliwiających uzbrojenie rakiet taktycznych wystrzeliwanych z wyrzutni naziemnych, okrętów i z samolotów. Bogusław Wołoszański odkryje też kulisy fascynacji nazistów św. Graalem oraz Włócznią Przeznaczenia.

„Poszukiwacze historii”, wtorek 21:30
W kolejnej serii Olaf i Radek zmierzą się m.in. z historią statków zatopionych w Wiśle w okolicach Włocławka. Tym razem poszukiwacze szukając charakterystycznych cech statków, porównując napędy i wymiary wraków zweryfikują historyczną wiedzę z rzeczywistością. Kolejnym celem poszukiwaczy będzie Krynica Morska, a właściwie droga zwana Balówką. Właśnie tym szlakiem w 1945 roku odbywała się ewakuacja ludności cywilnej i niemieckiego wojska. Przekaz od miejscowych poszukiwaczy mówi o bardzo dużym sygnale odkrytym niedaleko plaży. Jeśli informacje się potwierdzą, to nasi poszukiwacze będą mieć szansę na odsłonięcie największego przedmiotu lub pojazdu z okresu drugiej wojny światowej. Olaf i Radek poszukają też potwierdzenia dwóch mitów związanych z fortem „Twierdza Toruń” miejscem – depozytu broni w fortecznej fosie oraz obecności przyszpitalnego cmentarza niemieckiego stalagu 20A.

„Emil pogromca mandatów”, wtorek 22:00
Emil Rau powraca w nowym sezonie programu. W Warszawie ściga urzędników, którzy parkują swoje auta poza prawem i jak popadnie, a wszystko najwyraźniej za przyzwoleniem Straży Miejskiej. W Łodzi napotyka absurdalne i niebezpieczne ustawienie znaków, które wprowadza kierowców w błąd – a wszystko tuż pod siedzibą miejscowej drogówki. I wreszcie – wrocławski strażnik miejski wzywa wóz straży pożarnej do plamki oleju roślinnego. A wszystko jedynie po to, by zaznaczyć swoja nieograniczoną władzę nad zwykłym obywatelem. W Zielonej Górze, z kolei, kierowcę uchroniła przed mandatem zainstalowana w aucie kamerka.

„Militarni”, piątek 22:00
„Militarni” to cykl reality opowiadający o pracy handlarzy militariami i ludzi żyjących ze sprzedaży, renowacji lub odzyskiwaniu pamiątek wojennych. Bohaterami są m.in. dwie pary handlarzy: z okolic Warszawy i Śląska, interesujących się głównie przedmiotami współczesnych armii i uzbrojeniem wykorzystywanym w czasie II Wojny Światowej oraz po konflikcie. Monika Magdalena Wardak – właścicielka firmy TDM z Kopanej koło Warszawy, zajmująca się odzyskiwaniem metali szlachetnych ze sprzętu wojskowego i handlująca ekwipunkiem armii NATO: kupuje czołgi Leopard, kontenery mieszkalne, odrzutowce Tornado 1 i przeznaczone na złom samochody pancerne itp. Bracia Widuchowscy z rodziną, opiekują się Muzeum Broni Pancernej w Zabrzu. Wacław i Maciej do swojej pasji wciągnęli niemal całą rodzinę. Oczkiem w głowie ich kolekcji jest czołg T72. Wszystkie pojazdy znajdujące się w ich kolekcji są w pełni sprawne i jest to sprzęt Ludowego Wojska Polskiego.

„Klasyki na warsztat”, sobota 22:00
W programie „Klasyki na warsztat” łódzka ekipa zainwestuje 8.000 złotych, by w 14 dni przywrócić blask pojazdom klasycznym i spełnić marzenia właścicieli. W każdym odcinku Artur i Kuba zmierzą się z nieprzewidzianymi usterkami, stoczą walkę z czasem, będą cieli blachę, lakierowali, wertowali dokumentacje techniczne lub też planowali customowe przebudowy, by jak najlepiej spełnić wytyczne każdego z projektów.

„997 Fajbusiewicz na tropie”, czwartek 22:00
Tej jesieni w programie „997 Fajbusiewicz na tropie” twórcy wrócą m.in. do nierozwiązanej zagadki zniknięcia i prawdopodobnie morderstwa lekarki z Wielunia, dwóch zabójstw kobiet w okolicach lasku Bielańskiego oraz zabójstwa uczennicy warszawskiego liceum. Przypomnienie tych spraw i portretów pamięciowych być może odświeży czyjąś pamięć i pomoże w ustaleniu i odnalezieniu sprawców tak, jak w przypadku poprzednich serii, dzięki którym udało się doprowadzić do aresztowania 300 przestępców.

„Selekcja”, niedziela 14:30
„Selekcja” – od 19 lat corocznie organizowana jedna z najtrudniejszych prób terenowych wzorowanych na testach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych – urosła już do rangi legendy. Major Arkadiusz Kups , były oficer jednostek specjalnych ze swoim zespołem instruktorskim realizuje ją na poligonie drawskim. „Selekcja” przyciąga na start prawdziwych twardzieli i nie zawsze są to mężczyźni. Pięć dni i nocy przy minimalnej dawce snu, w ekstremalnych temperaturach, w ciągłym stresie i przy ogromnej presji instruktorów realizowane są wyczerpujące konkurencje, przesłuchania i mordercze próby. Z kilku setek do końca gry dociera garstka tych najtwardszych. Zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród, bo dotarcie do finału jest zwycięstwem samym w sobie.

„Magicy z ulicy”, niedziela 13:00
Kuba i Filip, wybitni, młodzi iluzjoniści, wyruszają na ulice polskich miast. Ich zdumiewające umiejętności zaskoczą niejednego niedowiarka, którego spotkają na swojej drodze. Pokazują rzeczy niemożliwe, ale to wszystko dzieje się naprawdę – na oczach przypadkowo spotkanych przechodniów. Ich reakcje są bezcenne. Magiczne możliwości Kuby i Filipa budzą zaskoczenie, niedowierzanie, a czasami nawet strach.

„Autościema – czyli jak kupować, by nie żałować”, środa 22:00
Jak kupić używany samochód i nie żałować? Brudne sztuczki handlarzy używanymi samochodami wychodzą na jaw. Na co zwracać uwagę, znowu pokaże nam Jacek Balkan. Dzięki ukrytym kamerom zobaczymy całą prawdę o polskim auto-handlu.