Cyfrowy Polsat dokonuje tego jako pierwszy operator w Polsce.
Grupa Cyfrowy Polsat oferuje swoim klientom dostęp do Internetu wykorzystując w sumie 95 MHz różnych nośnych LTE. Jak tłumaczy spółka, technologii TDD ma na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach i zaoferowanie jeszcze lepszego dostępu do Internetu klientom. Obecnie działa już kilkadziesiąt stacji LTE TDD na terenie całego kraju.
TDD (Time Division Duplex) i FDD (Frequency Division Duplex) to dwa różne sposoby realizacji transmisji danych w LTE. Różnica między nimi polega na sposobie wykorzystania częstotliwości do transmisji do i od klienta: technologia FDD używa dwóch, na stałe rozdzielonych, fragmentów pasm do transmisji w obu kierunkach w tym samym czasie, natomiast technologia TDD używa jednego, wspólnego fragmentu pasma do naprzemiennej w czasie transmisji downlink/uplink. Na potrzeby technologii TDD i FDD wykorzystywane są również nieco inne fragmenty pasm dzięki czemu Grupa Cyfrowy Polsat oferuje już dostęp do Internetu z wykorzystaniem 60 MHz w paśmie 2600 MHz (nośna 20 MHz FDD oraz dwie nośne 2×20 MHz TDD). Podobnie jak w przypadku innych nośnych LTE, nowe zasoby częstotliwościowe można również agregować z innymi nośnymi FDD.
Wdrożenie TDD w sieci LTE Plus Advanced wymaga także odpowiedniego sprzętu wspierającego tę technologię od strony klienta. Urządzenie ODU-IDU 300 bezproblemowo wspiera technologię TDD LTE. Również wielu użytkowników smartfonów będzie mogło korzystać z nowej technologii, bowiem czołowi producenci sprzętu coraz częściej uzupełniają swoje urządzenia w obsługę LTE TDD 2600 MHz.