Serial „W rytmie serca” w niedziele o 20:00 w Polsacie

fot.: Polsat
Romans i medyczne zagadki ze szczyptą kryminału w tle – to wszystko zobaczymy w nowym serialu obyczajowym „W rytmie serca” w gwiazdorskiej obsadzie.

Nowa trzynastoodcinkowa produkcja zadebiutuje 10 września, o godzinie 20:00, na antenie Telewizji Polsat.

Serial opowiada o losach dr Adama Żmudy (Mateusz Damięcki), młodego i utalentowanego chirurga, który jest lekarzem z powołania. Jego błyskotliwą karierę przerywa ostry konflikt z szefem, w efekcie którego musi zrezygnować z pracy w warszawskim szpitalu. Adam postanawia dołączyć do Lekarzy bez Granic. Jednak przed wyjazdem na misję do Afryki udaje się na krótki urlop do rodzinnego Kazimierza Dolnego. Nieoczekiwanie, w trakcie pobytu w malowniczym miasteczku dr Żmuda, dzięki swojej dociekliwości i zmysłowi detektywistycznemu uratuje życie kilku ludziom, a innym popsuje szyki. Zatem zamiast relaksu na urlopie, czeka na niego spora dawka adrenaliny oraz niespodziewanych sercowych zawirowań za sprawą dwóch kobiet. Którą z nich wybierze Adam?

Aspirant Weronika Nowacka (Maria Dębska) ulega wypadkowi. Z opresji ratuje ją dr Żmuda, a ona… łamie mu nos. Jednak później piękna policjantka chce sięgnąć po jego serce. Weronika nie wie, że poczciwy posterunkowy Szarek (Dariusz Toczek) kocha się w niej skrycie i nieudolnie stara się odwrócić jej uwagę od błyskotliwego lekarza. Zdobycie serca dr Żmudy nie będzie proste – Adam w lokalnej przychodni prowadzonej przez szanowanego i niezwykle dowcipnego dr Michała Zycha (Piotr Fronczewski), spotyka pielęgniarkę Marię Biernacką (Barbara Kurdej-Szatan). Okazuje się, że doskonale się znają – studiowali razem i wówczas łączył ich gorący romans. Po rozstaniu Marysia przerwała studia i wyjechała z Warszawy. To zaskakujące spotkanie po latach wywołuje szok u obojga. Z jakiego powodu?

Marysia jest teraz związana z dr Robertem Nowakowskim (Piotr Polk) i wychowuje ośmioletniego syna Grześka. Robert z rezerwą odnosi się do nowego lekarza w mieście. Dla Marii sytuacja się komplikuje jeszcze bardziej, kiedy dr Zych prosi Adama by przez kilka dni zastąpił go w pracy. Marysia jest przerażona takim obrotem spraw. Czyżby bała się, że stara miłość nie rdzewieje? A może coś jeszcze spędza jej sen z powiek?

Adam Żmuda ma także prywatne sprawy do załatwienia w Kazimierzu – chce sprzedać mieszkanie po ojcu, o którym cała rodzina chce jak najszybciej zapomnieć. Adamowi zależy na szybkiej transakcji i na szczęście znajduje się kupiec, pozbawiona skrupułów bizneswoman Olga Krajno (Małgorzata Foremniak). Podejrzane jest, że tak bardzo zależy jej na tym mieszkaniu. Dlaczego zrobi wszystko, żeby je mieć?

W serialu „W rytmie serca” splatają się losy i problemy różnych pacjentów oraz lekarzy, ale jest też miejsce na zazdrość, konkurencję i zagadki kryminalne. Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie, w które uwikłani są medycy, często wspierani przez lokalną policję. Za każdym razem bohaterowie serialu pomagają swoim pacjentom nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu problemów życiowych. Serial kręcono z dużym rozmachem: zdjęcia z udziałem niemal 240 aktorów i 600 statystów trwały ponad 70 dni zdjęciowych, w tym kilka dni zdjęć lotniczych.

„W rytmie serca” obok Mateusza Damięckiego, Barbary Kurdej-Szatan, Marii Dębskiej, Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Małgorzaty Foremniak i Dariusza Toczka, występuje plejada gwiazd, a wśród nich m.in: Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Elżbieta Romanowska, Jarosław Boberek, Daria Widawska, Eryk Lubos, Grażyna Błęcka-Kolska, Robert Gonera, Izabela Dąbrowska, Emilia Krakowska, Grzegorz Gadziomski, Antoni Pawlicki, Radosław Krzyżowski, Anita Jancia, Joanna Jarmołowicz, Aleksandra Hamkało, Jakub Wieczorek, Michał Czernecki.

Producentem wykonawczym serialu „W rytmie serca” jest Artrama. Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Wereśniak. Autorami scenariusza są: Robert Mąka, Piotr Wereśniak, Tomasz Klimala oraz Bartłomiej Konarski. Operatorem obrazu jest Jarosław Żamojda. Emisja od 10 września, w niedziele o godzinie 20:00, na antenie Telewizji Polsat. Tego dnia stacja wyjątkowo pokaże dwa odcinki serialu.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: