Wydarzenia stracą dziennikarzy?

Rozpada się ekipa Wydarzeń. Wczoraj z prowadzenia programu zrezygnowała Hanna Smoktunowicz, a kilkanaście godzin wcześniej od kierowania redkacją serwisu odsunięto Tomasza Lisa. O odejściu z Wydarzeń myślą też pozostali dziennikarze. -Zacząłem szukać pracy wczoraj za pięć dziesiąta – mówi Rzeczpospolitej jeden z czołowych reporterów programu.

Przypomnijmy, że za Wydarzenia będzie teraz odpowiadać zespół TV Biznes. Oficjalny powód – oszczędności (zamiast dwóch redakcji będzie jedna). -Nie wiem, o jakie oszczędności chodzi, skoro zapotrzebowanie na razie realizowane jest w 60%. Mieli być nowi ludzie, nowy sprzęt – mówi Rzeczpospolitej jeden z reporterów.

-Powody ekonomiczne są mało wiarygodne, redakcja przynosiła zyski, mamy najlepsze wyniki od trzech lat – komentuje dla Rzeczpospolitej Aleksandra Katarasińska, zastępca Tomasza Lisa.

-Moim zdaniem zespół się teraz rozpadnie, nie dlatego, że ktoś chce skakać w ogień za Lisem. Ale nikt nie chce uczestniczyć w czymś, co sprawia wrażenie dziwnej gry – mówi rozmówca Rzeczpospolitej. Na wczorajszym porannym zebraniu redakcji z prezesem Zygmuntem Solorzem padło pytanie, czemu decyzja zapadła chwilę przedwyborami i czy ma wymiar polityczny. -Prezes uchylił się od odpowiedzi – mówi nieoficjalnie osoba z zespołu Wydarzeń. -Zaskakujący tryb podjęcia tej decyzji, podczas gdy tydzień temu pojawiła się informacja, że w Cytadeli warszawskiej odnaleziono esbeckie teczki najbogatszych Polaków, budzi pytania – mówi Rzeczpospolitej jeden z reporterów Polsatu.

Nie wiadomo jeszcze kto pokieruje Wydarzeniami. Mówi się, że będzie to Dorota Gawryluk, członek zarządu TV Biznes ds. programów informacyjnych i publicystycznych.


Materiał o pracy Wydarzeń i pożegnanie Smoktunowicz.

Ĺšródło: Rzeczpospolita
Materiał filmowy jest własnością TV Polsat/TV 4 i został tutaj umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: