Nowa edycja programu "Polskie Nadzieje Olimpijskie"

3 marca 2015 r. ruszyła nowa edycja programu grantowego Polskie Nadzieje Olimpijskie. Wnioski o dofinansowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży można składać za pomocą wypełnionego formularza on-line do 10 kwietnia 2015 roku. Formularz, regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące programu znajdują się na stronie nadziejeolimpijskie.pl.

3 marca 2015 r. ruszyła nowa edycja programu grantowego Polskie Nadzieje Olimpijskie. Wnioski o dofinansowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży można składać za pomocą wypełnionego formularza on-line do 10 kwietnia 2015 roku. Formularz, regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące programu znajdują się na stronie nadziejeolimpijskie.pl.

Droga na olimpijski szczyt jest długa i trudna. Niezwykle ważne jest, aby przez cały ten okres młodzi sportowcy otrzymywali profesjonalne wsparcie. Olimpijczycy rodzą się wtedy, gdy jako dzieci konsekwentnie rozwijają swoje niezwykłe talenty i umiejętności, a nie wtedy gdy są honorowani laurami za swoje niezwykłe osiągnięcia. Sport to nie tylko medale oraz wyniki. Sport to również wspaniała lekcja współpracy w grupie, wytrwałości w dążeniu do celu, pracy nad sobą, przezwyciężania własnych ograniczeń czy stosowanie zasad fair play. Wszystkie te umiejętności pomagają młodym ludziom, uprawiającym sport, zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie, pewnie wchodzić w dorosłe życie.

\'\'Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten oraz wielkokrotna mistrzyni świata i Europy w pływaniu:
Moja droga po medale była długa i pracowita. Miałam szczęście, bo spotkałam odpowiednich ludzi, którzy wiedzieli, jak mi pomóc w rozwijaniu sportowego talentu i zapewnili mi doskonałe warunki do rozwoju. Sport nauczył mnie także jak znaleĹşć w sobie motywację do pokonywania trudności i niepowodzeń oraz jak skutecznie realizować obrane, długoterminowe cele. Wszystkie te umiejętności bardzo pomagają mi w życiu.

U dzieci niepełnosprawnych sport pełni rolę szczególną. Dzięki podejmowaniu aktywności fizycznej i uprawianiu sportu, dzieci niepełnosprawne zyskują wiarę w siebie oraz samoakceptację. Aktywne uczestnictwo w sportowych wydarzeniach uczy dzieci niepełnosprawne funkcjonować w grupie rówieśniczej i pomaga angażować się w życie społeczne.

\'\'Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat:
Dzieci niepełnosprawne dzięki aktywizacji sportowej zdobywają poczucie pewności siebie, które jest bezcenne. Dzięki niemu czują się o wiele bardziej samodzielne i odważne. Sport dzieci niepełnosprawnych to jedna z dróg do ich samodzielności w życiu. W ramach programu Polskie Nadzieje Olimpijskie chcemy wspierać instytucje i organizacje, które prowadzą działania na rzecz propagowania i rozwijania sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci niepełnosprawnych w Polsce.

Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” to wspólna inicjatywa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Telewizji Polsat oraz firmy Procter & Gamble, będąca wyrazem ich zaangażowania oraz poparcia dla rozwoju nowoczesnego sportu wśród dzieci oraz młodzieży zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych w Polsce.

\'\'Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego:
Program Polskie Nadzieje Olimpijskie powstał po to, aby wspierać młodych i zdolnych sportowców. Mamy również nadzieję, że dzięki niemu uda się także zwrócić uwagę na problem, jakim jest wciąż niewystarczające zaplecze infrastrukturalne do rozwoju talentów sportowych w Polsce. Zakończyliśmy edycję pilotażową programu, która okazała się być sukcesem. Dołączają do nas kolejni partnerzy, którzy wspólnie chcą z nami tworzyć dobre warunki dla rozwoju sportu w Polsce.

Program „Polskie Nadzieje Olimpijskie” wspiera finansowo organizacje i zrzeszenia sportowe, szkoły sportowe, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty zajmujące się organizacją zajęć sportowych. Dyspozycja środków pieniężnych odbywa się poprzez Polską Fundację Olimpijską oraz Fundację Polsat.

\'\'Mirosław Błaszczyk, prezes Telewizji Polsat:
Program bardzo dobrze wpisuje się w nasze dotychczasowe działania, czyli promocję i rozpowszechnianie polskiego sportu oraz wsparcie dzieci i młodzieży realizowane przez Fundację Polsat.

Program finansowany jest ze środków pozyskanych od sponsorów. Na realizację pilotażowej edycji wkład finansowy przekazała firma Procter & Gamble.

\'\'Marek Kapuściński, Prezes Zarządu Procter & Gamble Polska:
To ważny dzień dla programu Polskie Nadzieje Olimpijskie – po pilotażowej, rozpoczynamy nową jego edycję i rozpoczynamy ją w większym gronie, witając nowego partnera programu. Gdy na wielkich imprezach, wspaniali sportowcy odnoszą sukces, napawa nas to radością i dumą. Rzadko jednak myślimy o latach pracy i wysiłku, które ten sukces poprzedzały. Jeszcze rzadziej, zapewne, zastanawiamy się nad tym, że do sukcesu potrzebne było także wieloletnie wsparcie nie tylko trenerów, ale także całej rodziny młodego sportowca, w szczególności jego mamy. Jako Procter & Gamble, na co dzień służymy mamom naszymi produktami, takimi jak Ariel, Lenor, Blend-a-med czy Pantene. Chcemy więc wesprzeć także rozwój sportowy ich dzieci. Bo sport to nie tylko ważny element zdrowego rozwoju fizycznego, ale bardzo dobre przygotowanie do dorosłego życia. Stad nasza obecność w Programie Polskie Nadzieje Olimpijskie – niech dzięki niemu spełnia się marzenia młodych sportowców o sukcesach, a wysiłek ich mam znajdzie dodatkowe wsparcie.

Niedawno partnerem programu została również Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która aktywnie włączyła się w rozwój programu.

\'\'Dorota Gajewska, Wiceprezes Zarządu Fundacji PGNiG:
Zdecydowaliśmy się dołączyć do programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, gdyż widzimy w nim ogromny potencjał. Razem z partnerami chcemy umożliwiać sportowy rozwój dzieci i młodzieży w Polsce i budować kolejne pokolenie utalentowanych polskich sportowców.

Partnerem inicjatywy odpowiedzialnym za działania komunikacyjne programu została agencja reklamowa GREY group (WPP).

\'\'Anna Pańczyk, CEO GREY group:
GREY group aktywnie wspiera rozwój programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Pierwsi beneficjenci grantów w edycji pilotażowej to najlepszy dowód na to, że taki program jest bardzo potrzebny i może zrobić wiele dobrego.