Koniec "Na krawędzi". Niezadowalająca oglądalność

fot.: Polsat/Ipla
Telewizja Polsat nie będzie kontynuowała serialu kryminalnego „Na krawędzi”.

Potwierdził to Krzysztof Grabowski, prezes zarządu spółki Profilm (firma Baltmedia, która produkowała „Na krawędzi”, przestała istnieć, bowiem została połączona właśnie z Profilmem). Powodem braku kontynuacji są niezadowalające wyniki oglądalności drugiego sezonu.

Telewizja Polsat podjęła właśnie ostateczną decyzję, aby nie zlecać produkcji trzeciej serii. Nie ma więc już szans na powrót serialu w przyszłości, a drugi sezon był ostatnim. Pierwsza seria przedstawiała losy Marty Sajno (Urszula Grabowska), która po latach wróciła z Kanady do Polski, by wyrównać rachunki z oprawcami z przeszłości. Z kolei w drugim sezonie widzowie obserwowali ekipę policjantów pod wodzą Leny Korcz (Kamilla Baar), którzy zajmowali się sprawą handlu noworodkami, nielegalnymi adopcjami i eksperymentalnymi testami koncernu farmaceutycznego. Scenariusze do obu serii napisali Arkadiusz Borowik i Maciej Dutkiewicz, który również reżyserował serial. Przypomnijmy, że „Na krawędzi 2” powstało dzięki zaangażowaniu fanów oraz wielu znanych osób, które również opowiedziały się za kontynuowaniem serialu. Drugą serię najpierw pokazano w IPLI (od lipca 2014 roku), a dopiero później w Polsacie (od września). Pierwszy sezon emitowano z kolei w Polsacie od końca lutego 2013 roku.

Profilm pracuje jednak nad nowym serialem dla Polsatu, obyczajową produkcją „Powiedz tak”. Krzysztof Grabowski w rozmowie z tvpolsat.info powiedział, że gotowych jest już około 70% zdjęć, a prace na planie mają skończyć się jeszcze w tym roku. W serialu zobaczymy, m.in.: Katarzynę Zawadzką (gra główną bohaterkę Basię, która zajmuje się organizowaniem wesel), Ewę Bukowską, Marię Pakulnis, Cezarego Pazurę, Pawła Domagałę, czy Agnieszkę Więdłochę.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: