Wimbledon w PS i PSE

Ponad 200 godzin bezpośrednich relacji z wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu będzie można zobaczyć już od poniedziałku w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. Takiej dawki tenisa w najlepszym wydaniu nie było jeszcze w historii polskich telewizji.

Najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie, rozgrywany już po raz 121 na kortach trawiastych All England Club w Londynie, rozpocznie się w tym roku 25.06.07, a finał zaplanowano na niedzielę 08.07.07 Od godziny 14 w poniedziałek relacje prowadzone będą równolegle w dwóch kanałach: Polsat Sport i Polsat Sport Extra. O godzinie 13 każdego dnia pokazywany będzie również magazyn ze skrótami z najciekawszych wydarzeń z dnia poprzedniego.

Polsat Sport pokazywać będzie wydarzenia z kortu centralnego, a Polsat Sport Extra – z kortu numer 1. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nasi zawodnicy lub zawodniczki pojawią się na innym korcie, ich mecz będzie relacjonowany w Polscie Sport.

Zespół komentatorski Polsat Sport tworzyć będą Bohdan Tomaszewski, Katarzyna Nowak, Tomasz Tomaszewski, Karol Stopa, Marcin Muras i Tomasz Lorek. Spodziewamy się wielkich emocji, gdyż – jak mówi Bohdan Tomaszewski – tenis to sport bardzo nieobliczalny, choć opiera się na bardzo precyzyjnym liczeniu punktów.

Wśród panów zdecydowanym faworytem jest czterokrotny triumfator tej imprezy Szwajcar Roger Federer. Natomiast wśród pań faworytek jest wiele, zaczynając od aktualnej rakiety numer jeden na świecie Justin Henin, obrończyni tytułu Amelie Mauresmo, wracającej po kontuzji Marii Szarapowej, a kończąc na zawsze groźnych siostrach Venus i Serenie Williams.

Na Wimbledonie nie zabraknie także polskich zawodników. Na razie pewna udziału w turnieju głównym jest Agnieszka Radwańska i nasza para deblowa Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg.

Źródło: Polsat Sport

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: