Siatkarskie święto!

W piątek 25.05.07 startuje 18 edycja siatkarskiej Ligi Światowej. Rozgrywki będzie można śledzić na kanałach Polsatu. -Liga Światowa w Polsacie to objętościowa i jakościowa rewolucja. Nagramy część spotkań w technologii HD, zmienimy format na 16:9 – mówi Marian Kmita, szef sportu w stacji.

Zgodnie z podpisaną z FIVB umową spotkania polskiej reprezentacji (oraz półfinały i finał) będą emitowane w na antenach Polsatu, Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. Dwie ostatnie stacje nadadzą także 64 pozostałe mecze.

-Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia transmisji z Ligi Światowej. Relacje zainaugurujemy meczem Polska- Chiny. Na 19.00 planujemy godzinne studio przedmeczowe w Polsacie Sport, pojawi się m.in. Jerzy Mielewski. Opinie będą także zbierane przez pół godziny po spotkaniu – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Marian Kmita.

Studio w otwartym kanale Polsatu rozpocznie się o 19.50, na siedemnaście minut przed pierwszą piłką. Spotkania rozgrywane w Polsce będą miały starannie przygotowaną oprawę. – Budujemy dwa stanowiska, jedno zewnętrzne, drugie wewnętrzne. Chcemy pokazać widzom to, co dzieje się wokół hali. Mecz siatkówki to wielkie święto, panuje atmosfera pikniku- mówi Kmita.

Widzowie zobaczą także znane i lubiane osobowości. Na antenie pojawi się Mateusz Borek i Marcin Prus. Borek będzie gospodarzem studia. -Chcę poprowadzić studio, w którym nie będzie dyskutowało się o zawiłościach taktycznych, ale takie, które przygotowuje na ten spektakl kucharkę z Sanoka i rolnika spod Suwałk. Nie będę rozmawiał z fachowcami, ale z ludźmi show-biznesu, kultury, których bawi Liga Światowa – mówi dziennikarz dla Gazety Telewizyjnej.

Transmisje w HD przygotowane zostaną na pożyczonym sprzęcie, a pokaże je we wrześniu Polsat Sport HD. Stacja ma docelowo mieć trzy wozy satelitarne, które obsługiwać będą relacje na żywo: pierwszy pojawi się w połowie czerwca, drugi na jesieni, a trzeci zostanie zakupiony na początku przyszłego roku.

Umowa stacji z FIVB dotyczy relacji z rozgrywek Ligi Światowej na 2 sezony. Kanał ma także prawa do transmisji meczów reprezentacji kobiet i mężczyzn do końca 2008 roku. Polsat podpisał również umowę z Polską Ligą Siatkówki dotyczącą relacji z rozgrywek o Mistrzostwo Polski do 2010 roku.

Zobacz także:
Startuje Liga Światowa

źródło: wirtualnemedia.pl, Gazeta Telewizyjna

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: