Wielki Pikinik Rodzinny w Polsacie

W sobotę, 02.06.07, o godz. 14.30 TV Polsat zaprasza na relację z pikniku, na który złożą się koncert oraz inne liczne atrakcje dla dzieci, a który został zorganizowany z okazji uruchomienia nowego ogólnopolskiego programu pod nazwą Rodzina – Dom Budowany Miłością.

Jego celem jest stworzenie prawdziwych rodzin osieroconym lub odrzuconym dzieciom, ale w jego ramach oferowana będzie pomoc również istniejącym już rodzinom zastępczym oraz dzieciom w nich wychowywanym.

Podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Kayah, Edyta Górniak, Zakopower, Andrzej Piaseczny, Denzel, The Jet Set oraz Blog 27. Na uczestników pikniku czekać też będzie wiele innych wspaniałych propozycji, m.in.: przedstawienia teatralne, pokazy cyrkowe, gry i konkursy dla dzieci oraz spotkania z najpopularniejszymi aktorami serialowymi. W imprezie wezmą bowiem udział również gwiazdy serialu Rodzina zastępcza. Relację z Wielkiego Pikniku Rodzinnego poprowadzą: Agata Młynarska, Maciej Dowbor i Maciej Rock.

Organizatorami programu Rodzina – Dom Budowany Miłością są Fundacja Polsat i Fundacja Przyjaciółka, a realizowany jest dzięki wsparciu Eureko – europejskiej grupy ubezpieczeniowej.

Celem programu jest stworzenie prawdziwych rodzin osieroconym lub odrzuconym dzieciom. W ramach przedsięwzięcia będą prowadzone działania, mające zachęcić władze samorządowe do budowania systemu opieki nad dzieckiem i rodziną. System ten ma być oparty na poszanowaniu zasady dobra dziecka, autonomii rodziny oraz prawa dziecka do wychowania w rodzinie. Organizatorzy programu poświęcą się zarówno zbieraniu funduszy na realizację postawionego celu, jak również edukacji samorządów i społeczeństwa. Program ma za zadanie promować dobre praktyki i pomagać tym powiatom, którym do stwarzania i rozwijania form rodzinnych brakuje jedynie pieniędzy. Wraz z władzami lokalnymi organizatorzy akcji będą budować, dostosowywać, remontować pomieszczenia dla rodzin oraz podejmować liczne działania, aby każde dziecko miało szanse na wychowanie w rodzinie.

Wszyscy, którzy zechcą poznać szczegóły programu Rodzina – Dom Zbudowany Miłością będą to mogli uczynić podczas całodniowego pikniku rodzinnego, który odbędzie się 02.06.07 roku w Parku Sowińskiego w Warszawie. Podczas imprezy, na którą zapraszają Fundacja Polsat, Fundacja Przyjaciółka i Eureko. Będzie to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń tego typu w Warszawie. Jego data też nie jest przypadkowa. Dzień wcześniej obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, natomiast 30.05.07 przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Źródło: Polsat

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: