Polsat Sport pokaże półfinał Wimbledonu z udziałem Huberta Hurkacza

Ponad milion widzów Polsatu Sport kibicowało Hubertowi Hurkaczowi w ćwierćfinale Wimbledonu. Po wyeliminowaniu legendarnego Rogera Federera, w piątek Polak powalczy o finał najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego świata. Jego mecz z Matteo Berrettinim o godzinie 13:30 w Polsacie Sport poprzedzi specjalny program studyjny.

Transmisja półfinałowego meczu Huberta Hurkacza z Matteo Berrettinim wystartuje w piątek 9 lipca o godzinie 13:30 w Polsacie Sport. Spotkanie poprzedzi godzinny program studyjny, który poprowadzi Justyna Kostyra. Jej gośćmi będą, triumfator Wimbledonu z 2017 roku w grze podwójnej – Łukasz Kubot, ojciec byłej liderki światowego rankingu tenisistek, Karoliny Woźniackiej – Piotr, utytułowany polski deblista – Mariusz Fyrstenberg, komentator Polsatu Sport – Tomasz Lorek oraz była trenerka Huberta Hurkacza – Agnieszka Babicka.

„Polsat Sport, tak samo jak Polacy, kocha tenis. Od 2000 roku nieprzerwanie transmitujemy wielkoszlemowy Wimbledon i z dumą patrzyliśmy, jak Londyn podbijali Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz czy Łukasz Kubot. Niezmiernie cieszy nas, że teraz do głosu doszli ich następcy, którzy piszą własną historię. Dbamy o właściwe opakowanie dla najważniejszego turnieju tenisowego świata i dlatego przygotowaliśmy specjalny program studyjny”. – zapowiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Tegoroczny Wimbledon jest wyjątkowy z kilku powodów. To już 134. edycja najstarszego turnieju tenisowego świata i wyjątkowo oczekiwana, w związku z odwołaniem ubiegłorocznej, która padła ofiarą pandemii. Jednak najważniejszym argumentem dla polskich fanów są wspaniałe występy rodzimych zawodników i zawodniczek. Znakomite wrażenie na wimbledońskich kortach pozostawiły po sobie Iga Świątek oraz Magda Linette, a fantastyczną historię pisze właśnie Hubert Hurkacz. Najlepszy obecnie polski tenisista w wielkim stylu awansował do półfinału, deklasując wielkiego Rogera Federera. Zwycięstwo Hurkacza nad żywą legendą światowego tenisa w Polsacie Sport w szczytowym momencie śledziło ponad 700 000 widzów, a w trakcie całej transmisji kibicował mu ponad milion!

Szczegółowy plan transmisji z Wimbledonu oraz unikalne materiały o turnieju dostępne są w portalu Polsatsport.pl.

Aktualizacja

Transmisja meczu Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini również w ogólnodostępnej telewizji – w Polsacie. Początek spotkania o godzinie 14:30.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: