Piotr Witwicki Pełnomocnikiem Zarządu Interii ds. informacji i publicystyki

Piotr Witwicki, koordynator polsatnews.pl i jeden z czołowych dziennikarzy Telewizji Polsat obejmuje nową, dodatkową funkcję Pełnomocnika Zarządu Interii ds. informacji i publicystyki. W ramach pełnionych funkcji, będzie odpowiadał za integrację programową serwisów informacyjnych Polsatu i Interii.

– Piotr jest jednym z najlepszych dziennikarzy w moim zespole i jednocześnie świetnie wywiązuje się z zadania jakie przed nim postawiłam, czyli rozwoju polsatnews.pl. Teraz nasz kolejny cel to wzmocnienie współpracy redakcyjnej serwisów informacyjnych Interii i Polsatu. Jestem przekonana, że wspólnie z Interią będziemy liderem informacji w Polsce – powiedziała Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystki Grupy Polsat.

Piotr Witwicki jest związany z Telewizją Polsat od 2008 roku, gdy dołączył do zespołu powstającego wówczas Polsat News. W ciągu kilku lat stał się jednym z czołowych dziennikarzy stacji informacyjnej Polsatu. W 2019 roku został koordynatorem polsatnews.pl. Podlega bezpośrednio Dorocie Gawryluk, która jest odpowiedzialna za całość obszaru informacji i publicystki w Grupie Polsat.

– Cieszę się, że będę mógł współpracować z dziennikarzami Interii. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy najlepsze, najciekawsze i najbardziej wiarygodne źródła informacji w polskim internecie. To na pewno duże i niełatwe wyzwanie, ale zamierzamy zostać numerem jeden wśród portali informacyjnych w Polsce – powiedział Piotr Witwicki.

Interia i Polsat będą zacieśniały współpracę redakcyjną, wzajemnie korzystając ze swoich materiałów informacyjnych, w tym z produkcji wideo i telewizyjnych. Polsat kupił Interię za 422 mln zł.

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo pracował jako producent w TVN (2005-2007), następnie przez rok był dziennikarzem TVP. Od 2008 roku związany z Telewizją Polsat.W 2015 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Petarda”.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: