Serial „Wataha” w Polsacie

fot.: HBO
3 grudnia Polsat rozpocznie emisję polskiego serialu „Wataha”. Produkcja będzie emitowana we wtorki o 20:05 i 21:05.

Akcja tego serialu sensacyjnego rozgrywa się w Bieszczadach. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń, dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

Pierwsza seria „Watahy” była najlepiej oglądanym serialem w 2014 roku w programie HBO. Wyemitowano ją w ponad dwudziestu krajach, w Europie Środkowej, Skandynawii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii w prestiżowej sekcji Walter Presents w Channel 4.

Pierwszy sezon „Watahy” liczy sześć odcinków. Serial wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. W produkcji występują między innymi: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek. Muzykę skomponował Łukasz Targosz. Serial dla HBO Polska wyprodukowała ATM Grupa.

HBO Polska pokaże wkrótce trzeci sezon „Watahy”.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: