Program o grach planszowych w Polsat Games

W środę, 13 listopada o 21:00 w Polsat Games wystartuje nowy program dedykowany grom w karty i planszówkom pt. „PoGraMy”. Magazyn poprowadzą twórcy popularnego kanału na YouTube o tej samej nazwie - Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak.

W programie pojawi się między innymi gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na słynnej prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli „Talisman. Magia i Miecz”.

Paradoksalnie w „PoGraMy” nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią – wyjaśniają autorzy programu.

„PoGraMy” poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: