Polsat News pokaże reportaż „Daesh. Gruzy kalifatu”

13 października o 18:00 na antenie Polsat News zostanie wyemitowany reportaż Marka Sygacza pt. „Daesh. Gruzy kalifatu”.

Na początku 2019 roku w okolicach Al Baghuz we wschodniej Syrii rozegrała się jedna z najważniejszych bitew naszych czasów. Syryjskie Siły Demokratyczne wspierane przez międzynarodową koalicję odbiły z rąk bojowników Państwa Islamskiego ostatni skrawek kontrolowanego przez nie terytorium. Wcześniej ISIS – nazywane na Bliskim Wschodzie DAESH – straciło swoje stolice: Mosul w Iraku i Rakkę w Syrii. Jednak Państwo Islamskie nie zostało pokonane. Wojna trwa, ale teraz jest znacznie trudniejsza.

Marek Sygacz pojechał z kamerą do Iraku i Syrii, by pokazać co zostało z potęgi Państwa Islamskiego. Odwiedził miasta, gdzie rodził się Kalifat i rejony gdzie upadał. Rozmawiał z żołnierzami, bojownikami i osobami, których dotknął terror islamistów. Od Bagdadu, przez Mosul po Rakkę i Kobani.

Emisja „Daesh. Gruzy kalifatu” w niedzielę, 13 października o 18:00 w Polsat News. Tego dnia wyjątkowo nie będzie programu „Newsroom”.

Marek Sygacz to katowicki reporter Polsat News i „Wydarzeń”. Prowadzi również kanał Strefa Konfliktu na YouTube. Jest twórcą wielu reportaży. Są to m.in. „Rakka” i „Gruz 200, Gruz 300”.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejstrowanych użytkowników!
Sprawdź: