Czy można oglądać telewizję nie mając dostępu do telewizora, komputera czy nawet internetu? Teraz użytkownicy telefonów komórkowych typu smarfon mają taką możliwość. I to bezpłatnie. Udostępniona została właśnie aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp do największej telewizji internetowej w Polsce.
Czy można oglądać telewizję nie mając dostępu do telewizora, komputera czy nawet internetu? Teraz użytkownicy telefonów komórkowych typu smarfon mają taką możliwość. I to bezpłatnie. Udostępniona została właśnie aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp do największej telewizji internetowej w Polsce.
Równocześnie wypuszczona została nowsza, bardziej rozbudowana aplikacja dla iPhone, która jest analogiczna pod względem funkcjonalności do wersji dla Androida. Aplikację ipla dla iPhone można pobrać bezpłatnie z AppStore, natomiast wersja na Androida znajduje się w Android Market.
W pierwszym etapie aplikacja ta będzie działać na telefonach HTC (modele G1, Dream, Desire) oraz telefonie Samsung GALAXY i5700. Do końca sierpnia bezpłatnie będą mogli korzystać z niej użytkownicy telefonów: HTC (modele Hero, Tattoo, Hero, myTouch 3G, Legend, G1, G2, Nexus One, Incredible), Motorola (Dext, CLIQ XT, Droid, Devour, MB200 Cliq, Devour, BACKFLIP), Samsung (SGH-T939 Behold II) i Sony Ericsson (X10 Mini Robyn). Szczegółowy opis funkcjonalności tych wersji aplikacji ipla można przeczytać na stronie ipla.pl.
Aplikacje ipla na telefony komórkowe dają możliwość nie tylko oglądania programów telewizyjnych, seriali i serwisów informacyjnych bez konieczności posiadania telewizora czy komputera, ale także umożliwiają pobieranie plików VOD do wersji off-line, aby korzystać z nich bez łączności z internetem. Oznacza to, że np. przed podróżą, będąc w strefie Wi-Fi bądĹş także 3G w przypadku Androidów, można zapamiętać wybrane filmy w telefonie komórkowym i odtwarzać je dowolną ilość razy w momencie, gdy nie będziemy mieć dostępu do sieci, np. w samolocie, pociągu czy na plaży.
W porównaniu do pierwszej wersji ipla dla iPhone dwukrotnie zwiększony został limit jednorazowej ilości filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji. W wersji podstawowej można teraz pobrać w ten sposób do 20 filmów. Ograniczenie to nie dotyczy użytkowników VIP, którzy mają nielimitowane możliwości pobierania plików do off-line.
Najnowsze wersje ipla na telefony komórkowe pozwalają już na korzystanie z przywileju VIP, dotychczas dostępnego tylko dla internautów korzystających z wersji ipla dla Windows. Dla wygody użytkowników wprowadzona została opcja wspólnego logowania – ten sam login będzie działać na wszystkich platformach, zarówno na PC jak i na smartfonach. Dotyczy to także konta VIP, które w przypadku telefonów komórkowych zapewnia brak reklam, dodatkowe funkcje oraz zniesienie ograniczeń co do ilości filmów pobieranych do off-line – w takim przypadku decyduje jedynie ilość wolnego miejsca na dysku. Przy pobieraniu pliku pojawi się informacja, ile miejsca zajmie dany materiał i ile zostało wolnego miejsca w telefonie.
Z aplikacji ipla na Androida i iPhone można korzystać na kilku poziomach. Wersja podstawowa daje dostęp do bazy plików VOD w strefie Wi-Fi, a w przypadku użytkowników telefonów typu Android także w 3G. Użytkownicy zalogowani zyskują możliwość pobierania określonej ilości plików do wersji off-line oraz aktywowania konta VIP. Najszerszy wachlarz możliwości daje opcja konta VIP, którą można aktywować za pośrednictwem telefonu komórkowego lub PC. Wszystkie funkcje, poza kontem VIP, są całkowicie bezpłatne.
W porównaniu do poprzedniej wersji aplikacji dla iPhone zmienił się także sposób prezentacji treści. Pojawiła się kategoria prezentująca najnowsze filmy dostępne w bazie, co ułatwia przeglądanie bazy filmów.