„Dzika przyroda na żywo” i „Równik: linia życia” nowościami w Polsat Viasat Nature

fot.: unsplash

W lipcu na antenie Polsat Viasat Nature zadebiutują cykle dokumentalne „Dzika przyroda na żywo” oraz „Równik: linia życia”.

W lipcu na antenie Polsat Viasat Nature zadebiutują cykle dokumentalne „Dzika przyroda na żywo” oraz „Równik: linia życia”.

„Dzika przyroda na żywo”, w dni powszednie od poniedziałku, 1 lipca o godz. 22:00.
Smartfony, kamery GoPro i drony całkowicie zmieniły sposób dokumentowania dzikiej przyrody. W brytyjskiej serii pt. „Dzika przyroda na żywo” przyjrzymy się zachowaniom zwierząt z zupełnie nowej perspektywy. Zobaczymy konflikty o terytorium, gody, polowanie i łączenie się w stada. Na nagraniach znajdą się spontaniczne, rzadko obserwowane reakcje, a najlepsi eksperci podejmą się ich analizy. Dowiemy się, dlaczego słonie gonią ciężarówki i dlaczego czasami padlinożercy polują na drapieżniki. Zobaczymy też, jak lisy zachowują się nocą w mieście i w jaki sposób wielkie ssaki walczą o przetrwanie.

„Równik: linia życia”, niedziele, od 7 lipca o godz. 21:00
Równik to opasująca Ziemię wstęga słonecznego blasku, obfitości życia i niezwykłej przyrody. Biegnie przez Afrykę, Azję i Amerykę Południową, a także przez Oceany: Atlantycki, Spokojny i Indyjski. Rejony równikowe nazywane są „kolebką życia”, bo tu właśnie narodziły się wszystkie pierwotne gatunki roślin i zwierząt. Pojawia się też określenie „muzeum życia”, bo na tych terenach najmniej jest też gatunków zagrożonych wyginięciem. Dziś, na skutek globalnego ocieplenia, te najgorętsze rejony świata stają się jeszcze cieplejsze, a równikowy raj powoli zmienia swoje oblicze. W tym kandayjsko-niemieckim serialu przyjrzymy się wspomnianym zmianom, podziwiając jednocześnie piękno tych niezwykłych regionów, będących siedliskiem największej bioróżnorodności na Ziemi.

ostatniekomentarze
Dołącz do dyskusji i do blisko 6 tysięcy zarejestrowanych użytkowników!
Sprawdź: