Nowy serial paradokumentalny Polsatu „Dzień, który zmienił moje życie” będzie emitowany od 3 marca od poniedziałku do piątku o godz. 14:45. W związku z tym godzinę emisji zmienią „Trudne sprawy”. Jak wynika z ramówki stacji na pierwszy tydzień marca, serial będzie nadawany premierowo w poniedziałki i wtorki o godz. 12:00, a w środy, czwartki i piątki o godz. 13:00. Z kolei inny nowy paradokument „Pielęgniarki” zadebiutuje 31 marca.
Powtórki „Dnia, który zmienił moje życie” będą nadawane w kolejny dzień powszedni o godz. 10:00. Jest to francuski format, który odniósł ogromny sukces. Historie opowiedziane w serialu są prawdziwe. W odpowiedzi na apel producentów widzowie przesłali opisy najbardziej zaskakujących, poruszających i szokujących wydarzeń, które odmieniły ich los. Takie historie mogą przytrafić się każdemu. W każdym odcinku zobaczymy dwie historie. Producentem serialu, podobnie jak „Trudnych spraw”, jest Tako Media, a reżyserem nadzorującym – Okił Khamidov.
Z kolei serial „Pielęgniarki” liczy 40 odcinków i jest autorskim projektem firmy ATM Grupa. Za reżyserię odpowiadają: Leszek Korusiewicz, Michał Janów i Krzysztof Kasior. Produkcja zadebiutuje na antenie 31 marca i będzie nadawana od poniedziałku do piątku (Polsat nie podaje jeszcze godziny emisji).
Główne bohaterki tej opowieści to zespół sześciu pielęgniarek: Julita Zakrzewska – naczelna pielęgniarka, Anna Rogowska – oddział pediatrii, Ewa Dąbrowska – oddział pediatrii, Małgosia Paprocka – oddział chorób wewnętrznych, Jadwiga Leśniak – oddział chorób wewnętrznych, oraz Lucyna Korzecka, która pracuje na oddziale chirurgii. Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarki są i zawsze będą najbliżej pacjentów. To między pacjentami a pielęgniarkami budują się najsilniejsze więzi i relacje. Każdy z odcinków „Pielęgniarek” to odrębna historia obyczajowa związana z pacjentem oraz historie z życia nietuzinkowych kobiet jakimi są serialowe pielęgniarki. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta – jego rozterkach, zmartwieniach, nieporozumieniach w rodzinie i wszystkim co jest związane z chorobą. Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem pielęgniarskim, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa – podwładne.