Sierpień w stacji Polsat Crime & Investigation Network to cztery nowe cykle dokumentalne: „Wydział spraw paranormalnych”, „Zbrodnia przekracza granice” (m.in. na temat sprawy Krystiana Bali), „Akta FBI” oraz „Historie kryminalne”.
Sierpień w stacji Polsat Crime & Investigation Network to cztery nowe cykle dokumentalne: „Wydział spraw paranormalnych”, „Zbrodnia przekracza granice” (m.in. na temat sprawy Krystiana Bali), „Akta FBI” oraz „Historie kryminalne”.
„Wydział spraw paranormalnych” (ang. Paranormal Cops), poniedziałki o 23:00 od 27 sierpnia
„Wydział spraw paranormalnych” to program poświęcony grupie mężczyzn, którzy na co dzień pracują dla policji, nocami zaś wykorzystują swoją wiedzę z zakresu technik śledczych, by zajmować się sprawami paranormalnymi. W przeświadczeniu, że polowanie na duchy nie jest fanaberią, starają się pomóc zwyczajnym ludziom, którym spokój odbierają niepokojące i trudne do wyjaśnienia zdarzenia w ich domach. Usiłując oddzielić fakty od fikcji, policjanci niejednokrotnie docierają do dowodów znacznie bardziej przerażających niż te o charakterze paranormalnym.
„Zbrodnia przekracza granice” (ang. Crime: Crossing The Line), niedziele o 21:00 od 5 sierpnia (9 odcinków)
O szokujących zbrodniach przekraczających granicę wyobraĹşni. Dwie z przedstawionych w cyklu międzynarodowych spraw wciąż pozostają nierozwiązane, wszystkie zaś charakteryzują nieoczekiwane zwroty. Poszczególne odcinki poświęcone są zabójstwom w krajach takich jak Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Hongkong. W pierwszym dziennikarka śledcza Andrea Vogt bada sprawę Krystiana Bali. Gdy polski policjant postanowił na nowo zająć się historią Dariusza Janiszewskiego zamordowanego w 2000 r., natknął się na powieść, która zdawała się wyjaśniać okoliczności zabójstwa. W efekcie jej autor, młody polski pisarz Krystian Bala został aresztowany i wsadzony do więzienia, choć nie brakowało głosów kwestionujących wyrok sądu. Twórcy programu „Zbrodnia przekracza granice” prezentują wywiady z Balą odsiadującym karę 25 lat we wrocławskim więzieniu.
„Akta FBI” (ang. The FBI Files 5), od poniedziałku do piątku od 6 sierpnia o 19:00 (18 odcinków)
Pracownicy laboratorium sądowego FBI zajmują się najpoważniejszymi sprawami, takimi jak oszustwa, handel narkotykami, porwania, morderstwa, wymuszenia i terroryzm. Wyprodukowany przy ścisłej współpracy z Federalnym Biurem Śledczym program „Akta FBI” odsłania przed widzami tajemnice zakrojonych na szeroką skalę dochodzeń i pozwala zobaczyć, na czym polega praca w miejscu, które było dotąd najbardziej chronionym laboratorium na świecie. Dzięki emocjonującym rekonstrukcjom przestępstw oraz wywiadom z agentami i naukowcami widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca śledczych od kuchni. Agenci łączą w całość pozornie nieznaczące tropy, by zgromadzić niezbite dowody obciążające przestępców. Cykl otwiera James Kallstrom – były dyrektor biura terenowego FBI w Nowym Jorku, który zajmował się częścią spraw przedstawionych w cyklu, w tym głośną katastrofą samolotu TWA 800 w 1997 r.
„Historie kryminalne” (ang. Crime Stories 2), od poniedziałku do piątku od 13 sierpnia o 20:00
O najgłośniejszych zabójstwach dokonanych na terenie USA. Cykl w niezwykle zajmujący sposób pokazuje pracę policjantów, którzy przy wykorzystaniu wiedzy i narzędzi z zakresu medycyny sądowej doprowadzają zbrodniarzy przed wymiar sprawiedliwości. Niecodzienne wywiady, osobiste szczegóły i ludzkie dramaty – wszystko to pozwala spojrzeć na najbardziej kontrowersyjne sprawy z perspektywy osób bezpośrednio w nie zaangażowanych. Twórcy programu przedstawiają szeroki wachlarz przestępstw – od zbrodni na tle nienawiści, przez sprawy przedawnione i historie tajnych agentów, po klasyczne sprawy, takie jak zabójstwo Roberta Kennedy’ego.