Cyfrowy Polsat odpowiada TV Puls: „Zmiany pozycji są naturalne – rozszerzamy ofertę”
04/01/2017Autor: MN
Cyfrowy Polsat odpowiada TV Puls: „Zmiany pozycji są naturalne – rozszerzamy ofertę”
Cyfrowy Polsat zabrał głos w sprawie oświadczenia Telewizji Puls, w którym nadawca zarzuca operatorowi czyn nieuczciwej konkurencji oraz nadużywanie pozycji dominującej w środkach masowego przekazu. Cyfrowy Polsat poinformował, że zmiany pozycji stacji na liście kanałów są naturalne, bo platforma rozszerza ofertę.

Jak w rozmowie z portalem tvpolsat.info podkreśla Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, w ostatnim czasie specjalnie dla swoich klientów operator włączył do oferty kilka nowych kanałów: filmowy, nadawany w jakości HD, kanał AMC, skierowany do dzieci TVP ABC, dostępny w HD sportowy Eleven Extra, Zoom TV, Metro, wersję HD stacji Polsat Sport News i BBC Lifestyle oraz nowość w portfolio Telewizji Polsat – Super Polsat. Jeszcze w styczniu abonenci otrzymają możliwość oglądania kanału Nowa TV. Olga Zomer dodaje, że Cyfrowy Polsat szykuje również kolejne nowości, o czym platforma będzie informować w niedługim czasie. Wraz z rozszerzeniem oferty Cyfrowego Polsatu pozycję na liście zmieniło kilka stacji. Rzecznik prasowy wyjaśnia, że dołączanie nowych kanałów do oferty i zmiana pozycji części z nich na liście jest czymś całkowicie normalnym i naturalnym, a każdy operator platformy satelitarnej czy sieci kablowej może dowolnie układać listę oferowanych kanałów, chyba że są inne ustalenia z nadawcą.

Natomiast w swoim oświadczeniu Telewizja Puls podała, że „2 stycznia 2017 r. operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat samowolnie i bez jakiegokolwiek uprzedzenia zdecydował się przesunąć program telewizyjny TV Puls z dotychczasowej pozycji nr 84 na pozycję 157 i ulokować na pozycji nr 84 program Super Polsat”. Telewizja Puls poinformowała również, że „skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84. argumentując, iż działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji”. Telewizja Puls zapowiedziała podjęcie wszelkich kroków prawnych w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem.
Tagi: #cyfrowy polsat #super polsat #tv puls #spór 

Komentarze przez Facebooka

   

Komentarze

 • 470
  #1 filczyk dnia 04-01-2017 16:19
  W mojej ocenie nie można odmówić racji TV Puls. Na liście bezpośrednio zastąpił go inny kanał, dostępny z oferty telewizji naziemnej spod bandery Polsatu. Choć koniec końców widz i tak pójdzie tam, gdzie nadają znany mu program, niezależnie czy to kanał 84 czy 157. Ogólnie sprawa z tych bardzo delikatnych!
 • 2960
  #2 rotalplus dnia 04-01-2017 17:17
  Szkoda, że CP nie odpowiedział, czy czymś naturalnych jest obecnośc własnego kanału czterokrotnie na liście przez co brakuje wolnych miejsc?
 • 3678
  #3 railroad dnia 04-01-2017 18:22
  Może i naturalnym, ale równie dobrze mogli wstawić swój Super "Super Polsat" na lepszą pozycję niż 84, a Puls zostawić tam gdzie był. Ludzie z przyzwyczajenia będą włączać 84, ale jak zobaczą kolejny kanał z powtórkami to i tak wybiorą inny kanał.
 • 2970
  #4 Odys dnia 04-01-2017 23:30
  Z treści komunikatu CP, wynika jasno. TV Puls nigdy nie miał żadnych ustaleń z CP, co do pozycji na liście kanałów CP. Swoje żale TV Puls może wsadzić między marzenia. Ich zachowanie jest pozbawione profesjonalizmu.
  Wszyscy użytkownicy dekoderów CP mają możliwość tworzenia list ulubionych z własną kolejnością i numeracją.
 • 2754
  #5 marszal222 dnia 06-01-2017 22:08
  Jedno co mnie denerwują to reklamy 15-20 min na stacjach szczególności TVN i Polsat i inne stacje. Na przykład oglądam sobie film wieczorem włączają reklamę dobra niech sobie leci tak sobie myślę w czasie reklamy przyznało mi się przebudzam się a tu koniec filmu. I do będzie mój powód rezygnacji mojej umowy jak będzie się zbliżał koniec i nie będzie mnie interesowało wszelkie promocje czy 1cpn1 czy NC+ przechodzę na tv naziemną a jak będę chciał jakiś film obejrzeć znajdę go w internecie albo na ipla i bez reklam
 • 1390
  #6 Jacek dnia 10-01-2017 10:41
  Po pierwsze komentarz nie na temat. Po drugie na tv naziemnej na TVN i Polsacie też będziesz miał reklamy.Po trzecie bardziej śmiesznego(zalosnego) powodu do rezygnacji nie słyszałem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Jak oceniasz powrót "Idola"?

Dobrze

Źle

Nie wiem, nie oglądam

Kalendarium

2 marca
• Wieczór z Gwiazdami Telewizji Polsat
16 marca
• Raport Cyfrowego Polsatu za 2016 rok

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy