Monitoring domu oraz firmy w ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu
07/11/2016Autor: MN
Monitoring domu oraz firmy w ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu
Plus wprowadza kolejne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo domu lub firmy. Nowe usługi pozwalają w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu podczas naszej nieobecności. Usługi monitoringu domu i firmy będą dostępne wkrótce także w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Plus we współpracy z firmą Locon udostępnił nowe usługi monitoringu pomieszczeń bez konieczności montażu okablowania. Są one dostępne poprzez aplikację mobilną instalowaną na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS oraz na komputerach poprzez serwis www.

To bardzo proste rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu kamery IP oraz sieci internetowej pozwala na: monitoring domu lub firmy, podgląd pomieszczeń w dowolnym momencie, wykrycie ruchu przez kamerę, automatyczne nagranie zdarzenia oraz zapisanie na bezpiecznym serwerze,
powiadomienie o wykryciu ruchu przez SMS, e-mail oraz w aplikacji.

Usługi są dostępne wraz niezbędnymi do jej działania profesjonalnymi kamerami IP Locon BD.03, które należy podłączyć do Internetu (WiFi). Każda kamera przekazuje obraz w jakości HD, a dzięki samoczynnemu przełączaniu na tryb nocny, pozwala na oglądanie obrazu również w ciemności. Można nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub przez www. Zakres obrotu wynosi 120 stopni w pionie i 355 w poziomie. Kamera posiada wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem.

Zapisane nagrania z kamery są przechowywane w chmurze (na serwerach), co skutecznie eliminuje ryzyko ich utraty w momencie zniszczenia kamery np. przez złodzieja. Oferowana przez Plusa usługa pozwala na zapis do 24 h nagrań, które są przechowywane na serwerach przez 3 dni (dla każdej kamery).

Detekcję ruchu można włączać przyciskiem w aplikacji lub na koncie klienta na stronie www. Dodatkowo, za pomocą wbudowanego kalendarza, można wybrać dni tygodnia i godziny, kiedy detekcja ruchu ma być aktywna. Gdy kamera wykryje ruch, automatycznie wysyłane jest powiadomienie SMSem, e-mailem oraz w aplikacji.

Usługa jest dostępna w ofercie na 24 miesiące zarówno dla klientów indywidualnych – Bezpieczny Dom (jedna kamera), jak i osób prowadzących działalność gospodarczą – Bezpieczna Firma (zestaw dwóch kamer). Cena oferty Bezpieczny Dom wynosi 29 zł miesięcznie, zaś Bezpieczna Firma to 46 zł netto (56,58 zł z VAT), przy czym Bezpieczna Firma to dwie kamery w ramach jednej usługi. Klient ma również możliwość rozszerzenia zakresu usługi o Pakiet Extra, dzięki któremu wydłuża czas nagrań do 72 godzin (3 dni), a czas przechowania nagrań na serwerze do 7 dni. Dodatkowo, klient uzyskuje dostęp do opcji nadpisywania nagrań po wykorzystaniu przestrzeni na serwerze. Koszt Pakietu Extra to 10 zł brutto miesięcznie dla usługi Bezpieczny Dom i 15 zł netto miesięcznie (18,45 z VAT) dla usługi Bezpieczna Firma.
Tagi: #plus #cyfrowy polsat #monitoring 

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy program "Wyspa przetrwania" odniesie sukces?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Kalendarium

16 kwietnia
Żarty się skończyły, program kabaretu Paranienormlani w Polsacie
30 kwietnia
• XI Płocka Noc Kabaretowa na żywo w Telewizji Polsat

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy