Premierowy październik na antenach Polsat Viasat

W październiku Polsat Viasat History zaprezentuje nowe cykle – „Konspiracje” i „Celtowie: krew, żelazo i ofiary”. Polsat Viasat Explore przedstawi premierowe serie programów „Wojny robotów” oraz „Wspaniała dzika Północ”. Natomiast widzowie Polsat Viasat Nature zobaczą aż 5 nowości, w tym „Zabawne wybryki zwierzaków” i „Olbrzymy z epoki lodowcowej”.

W październiku Polsat Viasat History zaprezentuje nowe cykle – „Konspiracje” i „Celtowie: krew, żelazo i ofiary”. Polsat Viasat Explore przedstawi premierowe serie programów „Wojny robotów” oraz „Wspaniała dzika Północ”. Natomiast widzowie Polsat Viasat Nature zobaczą aż 5 nowości, w tym „Zabawne wybryki zwierzaków” i „Olbrzymy z epoki lodowcowej”.

„Konspiracje”, poniedziałek, od 24 października do 9 stycznia, godzina 21:00 w Polsat Viasat History
Nasza wiedza o przeszłości nigdy nie jest kompletna. Wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Historycy, kiedy brakuje im elementu układanki o naszych dziejach, muszą oprzeć swoją wiedzę na założeniach i domysłach. Czasami tzw. uznany fakt okazuje się mieć niezwykle chwiejne podstawy. Kolejne odcinki tej serii prezentują wybrany rozdział z historii i próbują przedstawić wiarygodne, ale alternatywne wytłumaczenie historycznych zdarzeń. Analizują historię z perspektywy teorii spiskowych. Czy Hitler rzeczywiście zakończył swoje życie w bunkrze w Berlinie? Czy naprawdę znamy całą prawdę o tragicznym losie księżnej Diany? Czy istnieją dowody potwierdzające teorię, że sowiecki okręt podwodny o mały włos nie doprowadził do totalnej zagłady w 1968 roku?

„Celtowie: krew, żelazo i ofiary”, środa, od 26 października do 9 listopada, godzina 22:00 w Polsat Viasat History
Życie tego pradawnego ludu przez długie lata owiane było tajemnicą. Plemiona Celtów zamieszkiwały tereny obecnej Hiszpanii, Anglii, Francji i Słowenii. W I wieku p.n.e. Europa była pod rządami tego wojowniczego ludu, który wkrótce wszedł w konflikt z rosnącym w siłę rzymskim imperium. W tej trzyczęściowej serii profesor antropologii Alice Roberts i archeolog Neil Oliver przyjrzą się, jak wyglądały początki i wierzenia tego rozrzuconego po Europie ludu, który nazywany jest Celtami.

\'„Celtowie:
„Celtowie: krew, żelazo i ofiary”
foto: Polsat Viasat History

„Wojny robotów”, od wtorku, 11 października do wtorku, 15 listopada, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
W październiku Polsat Viasat Explore zaprasza na premierę nowej serii programów z cyklu „Wojny robotów”. Po dwunastoletniej przerwie znowu trafimy do świata chaosu, totalnej destrukcji i cieknącego oleju. Na polu bitwy pojawią się cztery złowrogie roboty – Dead Metal, Sir Killalot, Matilda i Shunt. Ich przeciwnikami będą maszyny zbudowane przez pomysłowych i przebiegłych konstruktorów, którym kibicować będą znajomi i rodziny. Prezenterami programów są Dara O\’Briain i Angela Scanlon.

„Wspaniała dzika Północ”, od środy, 5 października do środy, 23 listopada, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
Nowa seria programów pt. „Wspaniała dzika Północ” zabierze widzów do odległej i dzikiej Alaski oraz Jukonu. Poznamy rdzennych mieszkańców tych regionów, którzy na co dzień walczą z bezwzględną naturą. Podczas krótkiego sezonu łowieckiego muszą zarobić pieniądze, które pozwolą im przetrwać resztę roku. Zobaczymy, jak radzą sobie z drapieżnikami i co robią, kiedy zaczyna brakować im jedzenia. Ta ośmioczęściowa seria odsłania tajemnice codziennego życia ludzi, którzy urodzili się, by stawić czoła wspaniałej, dzikiej Północy.

„Zabawne wybryki zwierzaków”, piątek, od 14 października do 25 listopada, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
Na świecie nie brakuje szalonych stworzeń, ale my poznamy te najbardziej zwariowane i nieobliczalne. Nowy program to zbiór znalezionych w internecie i nadesłanych przez widzów filmików. Zobaczymy tańczące na rurze, w nakryciach głowy psy i koty. Poznamy zwierzaki wysportowane i leniwe, niegrzeczne i nierozsądne. Przewodnikami po tych zabawnych filmach prezentujących szalone, przesłodkie i śmieszne stworzenia będą komicy, vlogerzy i znawcy zwierząt. Każdy z odcinków składa się z 20 klipów.

„Olbrzymy z epoki lodowcowej”, wtorek, od 18 października do 1 listopada, godzina 20:00 w Polsat Viasat Nature
Prowadzącą jest antropolog i prezenterka telewizyjna dr Alice Roberts, z którą cofniemy się o 40 tysięcy lat do epoki lodowcowej. Wyruszymy tropem ogromnych, prehistorycznych ssaków. Roberts rozpocznie swoją podróż w Ameryce Północnej. Autorzy serii, wykorzystując wyniki najnowszych badań i nowoczesne techniki grafiki komputerowej, zaprezentują nam wielkie bestie, które żyły na skutej lodem Ziemi.

„Mistrzowie chaosu”, czwartek, 20 października, godzina 20:00 w Polsat Viasat Nature
Ratele miodożerne, choć mają zaledwie 30 centymetrów wzrostu, uważane są za jedne z najbardziej brutalnych i dzikich stworzeń na ziemi. Potrafią wygrać walkę z takimi drapieżnikami jak lwy czy węże. W tym nowym serialu dokumentalnym zobaczymy, jak naukowiec, pszczelarz i działacz na rzecz ochrony przyrody z RPA, próbuje sprawdzić, czy ten niewielki ratel miodożerny rzeczywiście zasługuje na tak złą reputację, czy tak naprawdę jest tylko wielkim mięczakiem.

„Zoo bez tajemnic”, środa, od 19 października do 23 listopada, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
W znanym angielskim zoo w Chester mieszka 20 tysięcy zwierzaków z 500 gatunków. W ogrodzie pracuje 700 osób, które nie tylko opiekują się zwierzętami, ale przyjmują prawie półtora miliona gości rocznie. Nowy serial pokaże nam codzienne życie ogrodu zoologicznego. Kamerom telewizyjnym pracującym przez 24 godziny udało się sfilmować takie wydarzenia jak narodziny, śmierć i choroby zwierzaków.

„Szkoła dla zwierząt”, środa, od 12 października do 17 listopada, godzina 20:00 w Polsat Viasat Nature
Dorastanie to trudny okres nie tylko w życiu człowieka. Szczególnie ciężki jest dla małych osieroconych baribali, kangurów, lwów i małp, które pod czujnym okiem człowieka przygotowują się do powrotu na wolność. Aby przetrwać w dziczy, muszą zdobyć niezbędne umiejętności. W serii programów zobaczymy, jak te młode zwierzaki dzielnie walczą, aby w niedalekiej przyszłości zmierzyć się z naturą.