Piotr Barełkowski o Kamilu Durczoku: "Telewizja lubi takie osobowości"
03/09/2016Autor: MN
Opinie
Kamil Durczok od października poprowadzi autorski program publicystyczny w Polsat News. Serwis tvpolsat.info zbiera komentarze w tej sprawie. Piotr Barełkowski, właściciel telewizjapolska24.pl, były prezes Telewizji Republika oraz były prezes i wiceprezes TV Biznes przewiduje, że program Durczoka poprawi wyniki oglądalności stacji.

Piotr Barełkowski:
Zatrudnienie Kamila Durczoka jest zapewne bardzo dobrym posunięciem na drodze do powiększenia widowni Polsat News, która to stacja znacznie odbiega wynikami oglądalności od TVN24 i TVP Info. Posiadając podobny do konkurentów potencjał rynkowy i spore ambicje zarząd Polsat News dotąd nie osiągnął sukcesu. Kamil Durczok jest dziennikarzem lubianym przez widzów i jego programy mają szansę na przyciągnięcie dużej widowni. Telewizja lubi takie osobowości. Nie jest to jednak przekroczenie Rubikonu dla stacji informacyjnej Polsatu, która cierpi na brak wyrazistych osobowości antenowych i celebrytów, ciągnących słupki Nielsena w górę. Do nirwany daleko.

Liczę na dobry wynik nowego cyklu Durczoka w Polsat News, ale jednocześnie jestem pewien że wizerunek kanału ucierpi, gdyż dziennikarz ten stał się symbolem próżności i cynizmu ludzi mediów, co szczególnie publicyści konserwatywni wytykają TVN 24. Jego sprawa nie została w sposób czytelny dla wszystkich wyjaśniona i jej ocena moralna pozostaje negatywna. Menadżerowie Polsat News ryzykują i zatrudniając Durczoka stają się łatwym celem krytyki dużej części mediów prawicowych, utrwalając w ich oczach wizerunek telewizji nieobiektywnej, wspierającej nurt lewicowo-liberalny w polskiej polityce. Zatem widzę tu zyski okupione pewnymi kosztami i obawiam się czy nie będzie to pyrrusowe zwycięstwo Henryka Sobierajskiego – szefa stacji.


Piotr Barełkowski
Piotr Barełkowski
foto: Telewizja Republika
Tagi: #polsat news #kamil durczok #piotr barełkowski 

Komentarze przez FacebookaKomentarze

  • 6630
    #1 natev18 dnia 03-09-2016 14:59
    od cholery uwielbiają... hahah

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy program "Wyspa przetrwania" odniesie sukces?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Kalendarium

16 kwietnia
Żarty się skończyły, program kabaretu Paranienormlani w Polsacie
30 kwietnia
• XI Płocka Noc Kabaretowa na żywo w Telewizji Polsat

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy