KRRiT: Polsat Sport News ma za mało programów dla niepełnosprawnych
17/04/2016Autor: MN
Polsat Sport News
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce nałożyć karę na Telewizję Polsat, nadawcę Polsatu Sport News. KRRiT przeprowadziła coroczną analizę kwartalnych sprawozdań nadawców z realizacji obowiązku emisji programów z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Wynika z niej, że w Polsacie Sport News udział audycji z udogodnieniami nie był wystarczający.

Oprócz Polsatu Sport News, udział programów z udogodnieniami niższy od ustawowego poziomu 10% (rocznego czasu nadawania) wykazano też w stacjach Kino Polska, nSport+, TVP Info i TVP Sport. Wobec nadawców tych stacji przewodniczący KRRiT wszczął postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kary, których zakończenie jest przewidywane w drugim kwartale 2016 r.

Przypomnijmy, że niebawem Polsat Sport News ma zostać przekształcony w kanał Super Polsat, skierowany też do osób niepełnosprawnych, przystosowany do odbiorców z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu.
Tagi: #polsat sport news #polsat #niepełnosprawni #krrit #kara 

Komentarze przez FacebookaKomentarze

  • 2960
    #1 rotalplus dnia 17-04-2016 18:57
    Kabaretu ciąg dalszy... KRRiT wytyka PSN brak odpow. ilości programów dla niesłyszących a sama zgadza się na zmianę profili ze zwiększeniem ilości programów - przecież to niedorzeczność!
    Druga niedorzeczność to takie wymagania dla kanałów sportowych i muzycznych, gdzie profil nie pozwala na odp. ilość takowych audycji (szczególnie dla kanałów muzycznych)

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Jak oceniasz powrót "Idola"?

Dobrze

Źle

Nie wiem, nie oglądam

Kalendarium

2 marca
• Wieczór z Gwiazdami Telewizji Polsat
16 marca
• Raport Cyfrowego Polsatu za 2016 rok

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy