KRRiT: Polsat Sport News ma za mało programów dla niepełnosprawnych
17/04/2016Autor: MN
Polsat Sport News
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce nałożyć karę na Telewizję Polsat, nadawcę Polsatu Sport News. KRRiT przeprowadziła coroczną analizę kwartalnych sprawozdań nadawców z realizacji obowiązku emisji programów z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Wynika z niej, że w Polsacie Sport News udział audycji z udogodnieniami nie był wystarczający.

Oprócz Polsatu Sport News, udział programów z udogodnieniami niższy od ustawowego poziomu 10% (rocznego czasu nadawania) wykazano też w stacjach Kino Polska, nSport+, TVP Info i TVP Sport. Wobec nadawców tych stacji przewodniczący KRRiT wszczął postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kary, których zakończenie jest przewidywane w drugim kwartale 2016 r.

Przypomnijmy, że niebawem Polsat Sport News ma zostać przekształcony w kanał Super Polsat, skierowany też do osób niepełnosprawnych, przystosowany do odbiorców z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu.
Tagi: #polsat sport news #polsat #niepełnosprawni #krrit #kara 

Komentarze przez FacebookaKomentarze

  • 2960
    #1 rotalplus dnia 17-04-2016 18:57
    Kabaretu ciąg dalszy... KRRiT wytyka PSN brak odpow. ilości programów dla niesłyszących a sama zgadza się na zmianę profili ze zwiększeniem ilości programów - przecież to niedorzeczność!
    Druga niedorzeczność to takie wymagania dla kanałów sportowych i muzycznych, gdzie profil nie pozwala na odp. ilość takowych audycji (szczególnie dla kanałów muzycznych)

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy "Idol" powinien być kontynuowany?

Tak, ale w inny dzień tygodnia

Nie, powrót programu jest nieudany

Nie mam zdania

Kalendarium

30 kwietnia
• XI Płocka Noc Kabaretowa na żywo w Telewizji Polsat

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy