Jesień w Polsat Play

Jesień w Polsat Play to kilka nowych programów, ale też kontynuacje znanych i lubianych cykli programowych. Widzowie zobaczą, m.in. zapowiadany już w zeszłym sezonie serial dokumentalny Ireny i Jerzego Morawskich pt. „Drwale” oraz programy „Selekcja” i „Wymuszacz”.

Jesień w Polsat Play to kilka nowych programów, ale też kontynuacje znanych i lubianych cykli programowych. Widzowie zobaczą, m.in. zapowiadany już w zeszłym sezonie serial dokumentalny Ireny i Jerzego Morawskich pt. „Drwale” oraz programy „Selekcja” i „Wymuszacz”.

„Drwale” – nowość
Najnowszy serial dokumentalny Ireny i Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali. Smolarze, drwale – ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukający azylu przed sądami, nieudanymi związkami, alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się alkoholu, ale przede wszystkim wykonują zawód niebezpieczny, wyczerpujący. Bajeczny świat męskiego życia na łonie natury, z dala od cywilizacji – czy to naiwna wiara w legendę czy odbycie pokuty za dotychczasowe grzechy życia? Emisja od listopada.

„Wymuszacz” – nowość
Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? WyrzeĹşbić ciało, ale wciąż odkładasz to na póĹşniej? Kupujesz karnety do ekskluzywnych fitnessclubów, najmodniejsze ubrania sportowe, profesjonalne buty i na tym kończy się Twoja motywacja do ćwiczeń? Wynajmujesz trenera, a potem w ostatniej chwili odwołujesz trening? Nie tym razem! Z Tomaszem Oświecińskim, czyli trochę nietypowym profesjonalnym trenerem takie numery nie przejdą. O tym jak Tomasz mobilizuje do wysiłku, jak wygląda jego trening opowie nowy program autorstwa Patryka Vegi – „Wymuszacz”. Uczestnicy nie ćwiczą w klimatyzowanych fitnessclubach w rytm najnowszych przebojów muzycznych, tylko korzystają z naturalnych warunków – podciągają się na drążkach w autobusach, przerzucają worki ziemi w sklepie ogrodniczym czy skaczą po schodach w przejściu podziemnym metra. Tomek Oświeciński, coach personalny gwiazd m.in. Olgi BołądĹş, który „wymusza” na uczestnikach porzucenie dawnego stylu życia, rezygnację z alkoholu i imprez i mobilizuje ich do diety i regularnych treningów. Uczestnicy na oczach przechodniów walczą ze wstydem, ograniczeniami, głodem i zmęczeniem. Tomek nieraz usłyszy od nich: „Nienawidzę Cię!”. Zwłaszcza, gdy w ramach „kary” wyciąga ich z dyskoteki na trening pod Rotundą o godzinie 2 w nocy lub robi „nalot” na ich lodówkę. Wymuszacz – emisja we wtorki o godzinie 22:00.

„Selekcja” – nowość
„Selekcja” to od 18 lat corocznie organizowana jedna z najtrudniejszych prób terenowych wzorowanych na testach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych urosła już do rangi legendy. Major Arkadiusz Kups , były oficer jednostek specjalnych ze swoim zespołem instruktorskim realizuje ją na poligonie drawskim. Selekcja przyciąga na start prawdziwych twardzieli i nie zawsze są to mężczyĹşni. Pięć dni i nocy przy minimalnej dawce snu, w ekstremalnych temperaturach, w ciągłym stresie i przy ogromnej presji instruktorów realizowane są wyczerpujące konkurencje, przesłuchania i mordercze próby. Z kilku setek do końca gry dociera garstka tych najtwardszych. Zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród, bo dotarcie do finału jest zwycięstwem samym w sobie. Staje się prawdziwym wyzwaniem dla ludzi o żelaznej psychice i wszechstronnym przygotowaniu fizycznym. Kamery towarzyszą uczestnikom prawie na każdym kroku i pokazują to co wydarzyło się w Ośrodku Szkolenia Specjalnego w Jaworzu. Emisja w niedziele o godzinie 14:30.

„Auto-ściema, czyli jak kupować by nie żałować”
Jak kupić używany samochód i nie żałować? Na co zwracać uwagę? Jakie pułapki czyhają na nabywców? – takie pytania zadają sobie klienci autokomisów. Program „Auto ściema…” ujawnia wszelkiego rodzaju nieuczciwe metody, jakimi posługują się handlarze by sprzedać samochód. Na poszukiwania samochodowych okazji wyruszy dziennikarz Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny, ekspert autor bestsellerowej książki „Zakup bezwypadkowy”. Program realizowany jest przy użyciu ukrytych kamer, a prowadzący, w charakterze kupców, odwiedzają polskie autokomisy. Do jakich oszustw są zdolni handlarze? Jak będą się tłumaczyć, gdy nasi eksperci dokładnie zweryfikują stan techniczny samochodów? Emisja w niedziele o godzinie 14:00.

„Polski lombard”
W Polsce działa piętnaście tysięcy lombardów. Jednak mało, kto wie, że w Siemianowicach Śląskich znajduje się największy tego typu obiekt w Europie: kilka ogromnych hal, miliony przedmiotów na sprzedaż, kilkaset transakcji dziennie. Właścicielami tej „ostatniej deski ratunku” dla złaknionych szybkiej gotówki są jej dwaj synowie – Kamil i Łukasz. Klientów fachowo obsługują najlepsi na Śląsku handlarze – „Złoty” i Waluś oraz antykwariusz i rzeczoznawca – Kazimierz. A mają, co sprzedawać. Największe Pani Jolanta i w Europie hale wypełnione są najrozmaitszymi przedmiotami o różnej wartości. Emisja w piątki o godzinie 22:00.

„Magicy z ulicy”
Choć magia kojarzy nam się ze sceną, młodzi iluzjoniści chcąc zerwać z takim myśleniem, postanowili wyjść na ulicę i odnaleĹşć ją w rzeczach codziennych i wydawałoby się najbardziej zwyczajnych. Magia, bowiem jest wszędzie: w nożu do tapet, lodach, pustej butelce, pączku, gazecie, serwetce, sznurówce i komórce… Wystarczy jej tylko poszukać… Oczywiście nie każdy potrafi tę magię odkryć… Stąd pomysł na program: Magicy z ulicy… Wydawało by się zwyczajne chłopaki, ale właśnie oni potrafią odnaleĹşć magię we wszystkich, choćby najbardziej banalnych, codziennych przedmiotach. Nie potrzebują do tego, ani sceny, ani świateł: lin, zapadni, królików z kapelusza i dziewczyny z szafy. Zwyczajne chłopaki: Kuba Buczyński (inżynier informatyk), Filip Piestrzenewicz (filozof) oraz Maciek Peda ze zwyczajnymi przedmiotami potrafią zdziałać cuda… I tu nie chodzi o zwykłe: łał, chodzi o to, by szczęka opadła – wtedy pojawia się magia. Emisja w niedziele o godzinie 13:00.

„Poszukiwacze historii”
Archeolog (Olaf Popkiewicz) i poszukiwacz (Radek Biczak) – dwóch naukowców- zapaleńców przeszukują Polskę w poszukiwaniu śladów historii. W kolejnej serii „Poszukiwaczy historii” czekają Was niesamowite przeżycia. Sięgniemy mocniej w głąb historii. Czeka nas spotkanie z epoką napoleońską, będziemy eksplorować pola bitew z okresu wojny 7-letniej. Sprawdzimy jakie pamiątki po potopie szwedzkim skrywa Wisła. Nie zabraknie też historii bliższej. Spenetrujemy bunkry ze ze słynnej linii Mołotowa oraz zbadamy z zaskakującym skutkiem pewien epizod ze stycznia 1945 roku. Jako jedyni zbadamy teren klasztoru nieopodal Grudziądza: efekt tych poszukiwań na długo pozostanie w naszej pamięci. Emisja we wtorki o godzinie 21:00.

„997 Fajbusiewicz na tropie”
Choć z roku na rok w Polsce spada ilość zabójstw i wzrasta ich wykrywalność, ale mimo to wciąż pozostaje margines spraw nierozwiązanych. O takich właśnie niewyjaśnionych sprawach opowiada Michał Fajbusiewicz, licząc na pomoc widzów. Tej jesieni w programie „997 Fajbusiewicz na tropie” wrócimy m.in. morderstwa w Woli Mrokowskiej koło Piaseczna, gdzie ofiarą był jeden z największych dostawców pomidorów na warszawskie Bronisze – 60-letni Stanisław Kowalik a także zabójstwa 11-letniej Magdaleny Czechowskiej z Kielc. Ta zbrodnia to jedna z najtrudniejszych nierozwiązanych spraw świętokrzyskiej policji. Przypomnienie tych spraw być może odświeży czyjąś pamięć i pomoże w ustaleniu i odnalezieniu sprawców tak, jak w przypadku poprzednich serii, dzięki którym udało się doprowadzić do aresztowania 300 przestępców. Emisja w czwartki o godzinie 21:30.

„Chłopaki do wzięcia”
To już kolejny sezon „Chłopaków do wzięcia” a Bandziorek wciąż szuka tej jednej jedynej. Pan Janek pszczelarz zaplanował corridę. Poważne plany wiąże Supermario z nową znajomą. Bogdan pozna dziewczynę, która zobaczyła go w telewizji. Pani Anielka zapragnęła rozszerzyć własne horyzonty i zapoznać się z Pałacem Kultury. Zaręczyny z Ryszardem podziałały na Asię niczym kocimiętka na kota. Kilka wizyt w biurze matrymonialnym wyraĹşnie odmieniło Jarusia. Tej jesieni tak właśnie pokrótce przedstawiać się będą losy tytułowych „Chłopaków do wzięcia”. Emisja premierowego sezonu od listopada.

„Polacy w świecie”
Są Polacy, którzy mają odwagę rzucić wyzwanie losowi, zostawić swą ojczyznę i szukać szczęścia, pieniędzy i samorealizacji poza jej granicami. W nowej edycji „Polaków w świecie” odwiedzimy polskich fachowców o „złotych rękach”, a także specjalistów i właścicieli własnych firm, którym do szczęścia potrzeba też po prostu więcej słońca. Inspirujące pomysły na życie, wiele praktycznych informacji i pozytywna energia ludzi, którzy zaprosili nas do swoich domów w różnych zakątkach świata czeka na was w nowych odcinkach „Polaków w świecie”. Czasami jedna spontaniczna decyzja może wywrócić życie do góry nogami, ale może czasem warto spojrzeć z innej perspektywy, by przyjąć właściwą strategię. W tym sezonie ekipa „Polaków w świecie” odwiedziła m.in., Hong Kong. Wzgórze Victorii, Wan Chai, Aleja Gwiazd…to tylko niektóre z miejsc, jakie pokażą mieszkańcy pewnego azjatyckiego miasta. Miasta pełnego kolorów, smaków i zapachów. Nazwa tego miasta po kantońsku oznacza Pachnący Port, a jeden z jego najsłynniejszych mieszkańców, Bruce Lee powiedział kiedyś: „Nie módl się o łatwe życie, tylko o siłę, żeby przetrwać trudne”. Emisja w soboty o godzinie 21:30.