Listopadowe propozycje stacji CI Polsat

W listopadzie kanał dokumentalny CI Polsat zaprezentuje drugi sezon serialu „Moje opętane dziecko”, piętnastą serię „48 godzin”, a także cykle „Najwięksi gangsterzy Ameryki” oraz „Dzieci, które zabijają”.

W listopadzie kanał dokumentalny CI Polsat zaprezentuje drugi sezon serialu „Moje opętane dziecko”, piętnastą serię „48 godzin”, a także cykle „Najwięksi gangsterzy Ameryki” oraz „Dzieci, które zabijają”.

„Moje opętane dziecko”, seria druga, środy od 19 listopada o 23:00
A jeśli dziecko mówi, że pamięta swe poprzednie życie i śmierć? W cyklu „Moje opętane dziecko” twórcy pokazują niesamowite historie dzieci w różnym wieku, które twierdzą, że pamiętają, kim były i jak zmarły wiele lat temu w poprzednim życiu. Nie jest to program o snach, ale o reinkarnacji. Poznamy niezwykłe przypadki, m.in. dwóch małych chłopców, którzy przejawiają niezrozumiałe obsesje, cierpią z powodu dziwnych nocnych koszmarów i opisują wydarzenia, których nie mogli widzieć na własne oczy. Inne dziecko rysuje myśliwce z czasów II wojny światowej i opowiada o ewakuacji dzieci ze strefy działań wojennych. Autorzy programu usiłują zrozumieć te opowieści, często niewytłumaczalne i wywołujące konsternację.

\'\'
„Moje opętane dziecko”
foto: CI Polsat

„48 godzin”, seria piętnasta, czwartki od 20 listopada o 23:00
W medycynie liczy się „decydująca godzina”, a w kryminalistyce – „pierwsze 48 godzin&#8221. Każdy śledczy potwierdzi, że jeśli w tym czasie nie znajdzie dobrego tropu czy podejrzanego i nie dokona aresztowania, szanse rozwiązania sprawy zmaleją o połowę. „48 godzin” to program przedstawiający pracę detektywów z wydziału zabójstw, którzy walczą z czasem w tym decydującym okresie tuż po zgłoszeniu przestępstwa. W kolejnych odcinkach widzowie przyjrzą się kilku zespołom rozwiązującym najróżniejsze sprawy.

„Najwięksi gangsterzy Ameryki”, czwartki o 22:00
„Najwięksi gangsterzy Ameryki” opowiadają o wzlocie i upadku najsłynniejszych przestępców, jacy stanęli przed wymiarem sprawiedliwości w USA. Zobaczymy takie złowrogie postaci jak Juan Raul Garza i Alberto Martinez, którzy zaszli na sam szczyt przestępczego podziemia, mordowali i handlowali narkotykami, ale w końcu dopadła ich sprawiedliwość. Za pomocą udramatyzowanych rekonstrukcji i relacji naocznych świadków – policjantów i agentów, którzy prowadzili przeciwko nim dochodzenie – twórcy pokazują, że zbrodnia jednak nie popłaca.

„Dzieci, które zabijają”, piątki o 23:00
Tytuł „Dzieci, które zabijają” mówi sam za siebie. Co może skłonić dziecko do popełnienia przestępstwa, a nawet zbrodni? Motywy, jakimi kierują się nieletni mordercy, bywają rozmaite – nienawiść, chęć wstąpienia do gangu, rodzinna kłótnia, okultystyczne obrzędy… Wykorzystując relacje policjantów prowadzących te sprawy oraz osób blisko związanych ze sprawcami, autorzy programu próbują nakreślić szczegółowy profil psychologiczny każdego z tych „dzieci, które zabijają”.