KuĹşniak i Ślusarz pomogą Amaro w "Piekielnej kuchni"
01/04/2014Autor: MN
Hell's kitchen. Piekielna kuchnia
Dariusz KuĹşniak i Piotr Ślusarz, którzy walczyli przeciwko sobie o tytuł „Top Chefa” w pierwszej polskiej edycji show, pomogą Wojciechowi Modestowi Amaro w wyborze najlepszego kucharza spośród uczestników pierwszej edycji „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”.

Dariusz KuĹşniak wygrał staż w restauracji Wojciecha Modesta Amaro, Atelier Amaro i znalazł się w finałowej trójce „Top Chefa”. Piotr Ślusarz natomiast wygrał prestiżowy staż w najlepszej restauracji świata, El Celler de Can Roca, dodatkowo Amaro zaproponował mu pracę w swojej restauracji.

W programie „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia” zobaczymy ich w roli sous szefów – pomocników Wojciecha Modesta Amaro. Ich zadaniem jest pilnowanie, szkolenie i kontrolowanie uczestników „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”. Sous szefowie nie tylko będą dbać o to, aby uczestnicy przygotowywali dania zgodnie z przepisami, ale także będą odpowiadać przed samym szefem Amaro za poczynania dwóch rywalizujących drużyn, Czerwonych i Niebieskich.

Polsat: Najpierw „Top Chef”, a teraz „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”. Jak to się stało, że znów będziemy mogli oglądać Was na ekranie? Czyżbyście stęsknili się za telewizją?

Piotr Ślusarz: Pewnego spokojnego piątku odebrałem telefon od kierownictwa produkcji. Rozmowa dotyczyła nowego projektu – „Hell's kitchen”. Na początku wahałem się, ponieważ moja rola to gotowanie, a nie praca w telewizji. Po rozmowie z szefem Amaro, stwierdziłem, że to może być dla mnie nowym wyzwaniem i doświadczeniem zawodowym.

Dariusz KuĹşniak: Jest to kolejna przygoda i doświadczenie. Jak to się stało ze jesteśmy w „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”? Trzeba zapytać szefa Amaro i producentów :). Nie ukrywam podoba nam się ta praca, a gdy dowiedziałem się, że będzie tam również Piotr, pomyślałem, że fajnie będzie znowu razem pracować.

Jakie jest Wasze zadanie w „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”?

Piotr Ślusarz: Zadania sous szefów zarówno w „Piekielnej kuchni”, jak i w profesjonalnej kuchni są zawsze te same. Jesteśmy od tego, aby utrzymywać wysoki standard, zarządzać zespołem pod nieobecność szefa oraz mieć oko na każdego. Te czynniki wpływają na surowy charakter i rygor jaki panuje na kuchni.

Dariusz KuĹşniak: Ciężka praca z uczestnikami, sprawdzenia ich odporności na stres, podejmowanie szybkich decyzji, praca w zespole i najważniejsze – wygrany będzie pracował u szefa Amaro więc nie pozwolimy nikomu, kto nie będzie spełniał tych warunków przejść przez „Piekielną Kuchnię” i wygrać! ;).


Szef Kuchni Wojciech Modest Amaro; z lewej – sous szefowie Dariusz KuĹşniak i Piotr Ślusarz; z prawej – mentor uczestników Kurt Scheller, menedżer restauracji Paweł
foto: Polsat


Podobno niezłe z Was ziółka w programie. Mocno dajecie się we znaki uczestnikom „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”...

Piotr Ślusarz: Ziółka? Jestem pierwszą osobą, która dostaje od szefa Amaro... Nie mam zamiaru nadwerężać cierpliwości za ludzi, którzy chcą wygrać nagrodę po najmniejszej linii oporu. Na kuchni jest ciężko i tak będzie cały czas. Dla uczestników „Hell's kitchen” to zderzenie dwóch światów – domowej sielanki z daniami rangi Michelin...

Dariusz KuĹşniak: Dajemy im jedynie to, co może ich spotkać w gastronomii. Praca w kuchni to nie tylko cuda na talerzach, ale także bardzo ciężka praca, która wymaga pracy umysły i mięśni.

Jak zmieniło się Wasze życie po programie „Top Chef”?

Piotr Ślusarz: Zmiana pracy, miejsca zamieszkania, otoczenia, stylu gotowania, ukierunkowania kulinarnego myślenia... Po prostu zmieniłem całe swoje życie! Spełniłem jedno z marzeń i zawiesiłem sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Dariusz KuĹşniak: Zdecydowanie na lepsze :). Miłe jest to, że potrafiliśmy zaszczepić cząstkę gotowania przede wszystkim u dzieci :). Jesteśmy też bardziej rozpoznawalni, a ludzie, których spotykamy często mówią, że nam kibicowali.To bardzo miłe.

Czy jesteście przygotowani na popularność?

Piotr Ślusarz: Nigdy nie będę gotowy. Jestem człowiekiem, który spędza większość czasu w kuchni, a nie na salonach... Tak od zawsze było, jest i będzie... Moje cele nie są w żadnym stopniu związane z popularnością.

Dariusz KuĹşniak: Trochę mnie to przeraża ;).

„Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”: od 8 kwietnia we wtorki o 20:05 w Polsacie.

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Jak oceniasz powrót "Idola"?

Dobrze

Źle

Nie wiem, nie oglądam

Kalendarium

2 marca
• Wieczór z Gwiazdami Telewizji Polsat
16 marca
• Raport Cyfrowego Polsatu za 2016 rok

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy